ft-diznalasia-detali-idei-ssha-dlia-finansuvannia-ukrainy-za-rakhunok-prybutku-vid-zamorozhenykh-rosiiskykh-aktyviv

FT дізналася деталі ідеї США для фінансування України за рахунок прибутку від заморожених російських активів

 • 34726 переглядiв

США запропонували залучити десятки мільярдів євро боргу для України під заставу майбутніх прибутків від заморожених російських державних активів, тоді як ЄС вважає за краще передавати лише відсотки, отримані від цих активів.

США запропонували залучити десятки мільярдів євро боргу для України під заставу майбутніх прибутків, отриманих від російських державних активів, заморожених західними країнами, повідомляє британська газета Financial Times, пише УНН.

Деталі

Група країн G7, як повідомляється, розділилася в думках щодо того, що робити з російськими активами на 260 мільярдів євро, замороженими Заходом з того часу, як москва розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

"Вашингтон підтримав ідею повної конфіскації резервів та передачі їх Україні. Європейські чиновники побоюються, що ця ідея може порушити міжнародне право та дестабілізувати фінансові ринки. Країни ЄС воліли б віддавати Києву лише прибуток, отриманий від базових активів", - зазначає видання.

Але питання використання російських резервів для допомоги Україні, як вказано, стало більш актуальним останніми місяцями, оскільки війна триває вже третій рік, а додаткова допомога США Україні затримується в Конгресі.

"Ми знаходимося на етапі, коли нам слід вивчити всі можливі шляхи, щоб максимізувати цінність знерухомлених резервів для України. Ми не можемо чекати вічно, ми це знаємо", - заявив у середу в Києві заступник радника з національної безпеки США з питань міжнародної економіки Даліп Сінгх.

Сінгх сказав, що пропозиція США передбачатиме перенесення "теперішньої вартості майбутнього потоку відсотків на знерухомлені активи або через облігації, або через кредит".

Він зазначив, що європейці вже продемонстрували готовність раз на два роки переказувати відсотки із резервів в Україну. Проте були способи "з часом збільшити вартість цих потоків прибутків".

"Замість того, щоб просто переказувати річний прибуток із резервів... концептуально можливо перенести 10-річний прибуток або 30-річний прибуток, - сказав він. - Поточна вартість цього прибутку в сумі становить дуже велику цифру".

Ця пропозиція має бути обговорена міністрами фінансів G7 у кулуарах весняних зустрічей Світового банку та МВФ у Вашингтоні наступного тижня, і Сінгх сказав, що метою буде досягнення рішення з цього питання на щорічному саміті лідерів G7 у червні, пише видання.

Якщо додати до пропозиції ЄС США, пише видання, "можливим компромісом буде використання частини прибутку на закупівлю зброї та відновлення, а частини - на покриття боргу".

"Уявіть, що ви маєте 1 мільярд євро корисної виручки від цих доходів. Ви можете виділити 300 млн євро на реконструкцію, 300 млн євро на самооборону України та 300 млн євро на забезпечення емісії кредитів". . . Ви можете зробити з цієї суми невеликі кишені та розподілити її на різні потреби", - сказав дипломат ЄС, попередивши, що переговори щодо всіх цих ідей все ще продовжуються.

Однією з великих переваг американської ідеї є те, що вона дозволить Україні отримати більше коштів наперед.

Європейський чиновник сказав, що облігації можуть принести від 30 до 40 мільярдів євро, виходячи з передбачуваних прибутків від російських фондів у Euroclear протягом наступних 10 років, і від 50 до 60 мільярдів євро протягом наступних 15-20 років. Однак вони попередили, що це сильно залежить від майбутніх процентних ставок.

"Ці симуляції більш-менш надійні протягом одного року, а потім потрібно дивитися. Дійсно потрібно бути обережними", - сказав чиновник.

"Але чиновники в одній великій країні ЄС поставили запитання, що станеться з облігаціями, забезпеченими 10-річними виплатами відсотків за конфіскованими російськими активами, якщо війна закінчиться через кілька років, а активи будуть розморожені та повернуті росії відповідно до мирної угоди", - пише видання.

За словами чиновників, країни G7 могли б підтримати облігації державною гарантією як спосіб заспокоєння приватних інвесторів. Проте вони попередили, що такий крок може стати предметом судового оскарження у деяких штатах.

Розбіжності Заходу щодо використання заморожених активів мають значення для майбутніх переговорів України щодо реструктуризації боргів перед приватними кредиторами цього року, які є частиною заклику МВФ закрити діри в плані фінансування України на суму понад 120 мільярдів доларів у найближчі роки, зазначає видання.

Україна, як повідомляється, "прагне закрити угоду щодо реструктуризації свого боргу до середини цього року, до того, як закінчиться відстрочка виплат, надана власниками облігацій у 2022 році".

Багато власників облігацій, як вказано, виступають за реструктуризацію цього року. Вони вважають це критичним кроком для України, щоб врешті повернутися на світові ринки, щоб залучити гроші, які, за їхніми словами, можуть бути забезпечені конфіскованими російськими активами в майбутньому.

Західні партнери "повинні працювати з Україною над реструктуризацією приватного та державного боргу. Розкриття вартості російських активів посилить ці зусилля, а не замінить їх", сказав Сінгх.

Глава Мінфіну США закликала знайти спосіб передати Україні російські заморожені активи27.02.24, 15:48 • [views_0]