generiki-ne-mensh-efektivni-originalnikh-preparativ-apau

Генерики не менш ефективні, ніж оригінальні препарати - АПАУ

 • 40275 переглядiв

КИЇВ. 7 вересня. УНН. Українські фармацевтичні заводи виробляють вкрай мало оригінальних лікарських засобів. В основному, йдеться про випуск генериків, тобто відтворених препаратів, на які закінчується патентне право. Про це в ефірі "Першого ділового" розповів голова АПАУ Володимир Руденко, передає УНН.

За його словами, Україну сміливо можна назвати країною генеричних препаратів, проте у цьому немає абсолютно нічого поганого з точки зору інтересів пацієнтів.

"Ми маємо достатньо потужну вітчизняну українську фармацевтичну промисловість. Але у більшості випадків наші заводи виробляють неоригінальні препарати.

Генерики дешевші оригіналів, тому що у їх розробку не потрібно вкладати великих коштів. Не потрібно досліджувати доказову базу і інші фармпараметри, передбачені вимогами тієї чи іншої держави", - пояснив експерт.

Руденко уточнив, що для виробництва генериків заводу досить придбати потрібну субстанцію і відтворити технологію створення препарату.

"Далі потрібно пройти біоеквівалентність - довести, що цей препарат діє, порівняти його з оригінальним препаратом і розпочати випуск. Створення ж оригінального препарату займає десятиліття, генеричного - мінімум рік-два", - розповів експерт.

При цьому він закликав українців не боятися генеричних препаратів. Це такі ж лікарські засоби, як і інші, які, до того ж, більш доступні в ціні, як з точки зору витрат виробника, так і з точки зору "гаманця пацієнта".

"Генерики - це ефективні препарати, які сьогодні застосовуються практично у всіх країнах світу, у тому числі і у таких високорозвинених, як Америка, Японія, Велика Британія. Генерики не можна вважати ліками другорядного значення", - підкреслив Руденко, акцентуючи на необхідності боротьби з подібними стереотипами у суспільстві.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, економісти попереджають українців про майбутнє відчутне подорожчання ліків. Такі прогнози фахівців обумовлені девальвацією національної валюти, а також намірами законодавців переформатувати аптечний ринок.

"Скорочення кількості аптек (яке пропонують депутати законопроектом № 8591 - ред.), а потім зменшення конкуренції на ринку - прямий шлях до підняття цін на ліки. З економічної точки зору, чим вище ступінь конкуренції - тим менше ростуть ціни під тиском яких-небудь обставин", - зазначив з цього приводу економічний експерт Андрій Новак.

Українські Національні Новини

Економіка