khakeri-ataki-i-botofermi-v-ukrayini-za-minuliy-rik-cherez-kiberzlochini-vidkrili-blizko-500-provadzhen

Хакери, атаки і ботоферми: в Україні за минулий рік через кіберзлочини відкрили близько 500 проваджень

 • 12907 переглядiв

КИЇВ. 20 січня. УНН. Протягом 2020 року кіберфахівці СБУ нейтралізували 600 кібератак та викрили 20 хакерських угруповань. Загалом, минулого року за матеріалами кіберпідрозділів Служби безпеки розпочато 496 кримінальних проваджень. Про це повідомляє пресслужба СБУ, інформує УНН.

"Служба безпеки України нейтралізувала 600 кібератак і кіберінцидентів на інформаційні ресурси органів влади та об’єкти критичної інфраструктури протягом 2020 року", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що значна частина цих атак були інструментами гібридної агресії. Їхня мета – знизити рівень інформаційної безпеки України чи поширити деструктивний контент.

"За цей період нейтралізовано 20 угруповань, причетних до багатьох кібератак, а також заблоковано понад 2,6 тис. спільнот з мільйонною аудиторією та 21 бот-мережу потужністю близько 60 тисяч акаунтів", - додали у відомстві.

Завдяки роботі кіберфахівців СБУ до кримінальної відповідальності за поширення антиукраїнської пропаганди було притягнуто 40 осіб і ще 32 фігурантів вже засуджено. В’їзд на територію України заборонено 158 іноземцям, котрі причетні до пропаганди сепаратизму в Інтернеті.

"Важливий напрям роботи Служби безпеки України – протидія несанкціонованим втручанням у роботу комп’ютерів та автоматизованих мереж. Зокрема, у ході спецоперації було викрито схему, яка завдавала масштабної шкоди економіці держави. Її організувало колишнє керівництво Державної податкової служби. Так, збитки державі через різні податкові "скрутки" і конвертцентри оцінюються у 35 млрд гривень", - додали у СБУ.

Загалом протягом 2020 року за матеріалами кіберпідрозділів Служби безпеки розпочато 496 кримінальних проваджень. Із них – 129 справ саме за несанкціоноване втручання у роботу комп’ютерних мереж та автоматизованих систем.

"Викрили кіберфахівці СБУ також 6 злочинних груп, які незаконно втручалися у бази даних Мін'юсту і вносили в державні реєстри недостовірну інформацію", - наголосили у службі.

Відзначається, що за ініціативи СБУ було продовжено санкції стосовно низки російських сайтів і програмних продуктів. Окремо спецслужба направила звернення до компаній Google та Apple щодо блокування заборонених російських додатків на їхніх електронних майданчиках.

Нагадаємо, за інформацією СБУ, понад 70% від загальної кількості всіх кібератак на органи державної влади України відбувається з боку Російської Федерації.

Додамо, що влітку 2020 року, в рамках міжвідомчої співпраці та координації Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим та Головним управлінням СБ України в АР Крим знешкоджено та усунуто цілеспрямовану кібератаку на Представництво, організовану підконтрольними Росії хакерами.

Українські Національні Новини

Кримінал та НП