mizhnarodni-partnery-dopomozhut-ukraini-dokumentuvaty-shkodu-dovkilliu-yaku-nanosyt-rf

Міжнародні партнери допоможуть Україні документувати шкоду довкіллю, яку наносить рф

 • 24080 переглядiв

За допомогою міжнародних партнерів Україна створить Координаційний центр з оцінки екологічної шкоди для оцінки та документування екологічних збитків, завданих російською агресією, з метою відновлення екосистем та стягнення збитків з росії.

В Україні створять Координаційний центр з оцінки шкоди довкіллю, який допоможе оцінювати наслідки шкоди навколишньому середовищу, завданому військами рф. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу Міндовкілля.

Деталі

Зазначається, що міжнародні партнери допомагатимуть Україні оцінювати шкоду довкіллю, яку наносить росія. 

Про це домовилися на засіданні Ради проєкту "Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф в Україні шляхом створення Координаційного центру з оцінки шкоди довкіллю"

- пояснили у відомстві. 

У Міндовкіллі додають, що однією з головних цілей проєкту є допомога Міндовкіллю та Держекоінспекції розробити та вдосконалити законодавство України, яке передбачає збір доказів шкоди довкіллю, яку завдає російська федерація.   

Заступниця Міністра Олена Крамаренко підкреслила, що така міжнародна підтримка Україні зараз надзвичайно. За її словами, Києву треба долати наслідки збройної російської агресії для навколишнього середовища, зокрема відновлювати екосистеми України під час війни та у повоєнний період.

Наглядова рада проєкту затвердила робочий план на 2024 рік, який був розроблений командою і, зокрема, передбачає: 

  • сприяння вдосконаленню законодавства та технічних можливостей для збору доказів та документування шкоди довкіллю внаслідок російської агресії в Україні;
  • закупівлю сертифікованих мобільних лабораторій для аналізу шкоди довкіллю.

ЄС має підготуватися до "катастрофічних" наслідків зміну клімату - Європейська агенція довкілля 11.03.24, 15:10 • [views_0]

Така робота повністю синхронізується з пунктом 8 Формули миру Президента України "Екологічна безпека", який передбачає обрахунок збитків довкіллю. Вони у подальшому будуть внесені до загального реєстру збитків та стягнуті з держави-агресорки

– наголосив заступник Міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко. 

Доповнення

У відомстві зауважили, що проєкт "Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф в Україні шляхом створення Координаційного центру з оцінки шкоди довкіллю" виконується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансування уряду Швеції.

Нагадаємо

Влітку минулого року, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що сума збитків завданих довкіллю росіянами через війну в Україні, за рік зросла у 5 разів і сягнула 2 трлн гривень.

Володимир Омельченко

Війна