real-yedina-yevropeyskiy-klub-yakiy-vtretye-pospil-vigrav-ligu-chempioniv

"Реал" - єдиний європейський клуб, який втретє поспіль виграв Лігу чемпіонів

• 12073 переглядiв

КИЇВ. 27 травня. УНН. Мадридський “Реал” став переможцем Ліги чемпіонів, здолавши англійський “Ліверпуль” у фіналі головного клубного змагання Європи. Таким чином іспанський клуб вже 13 раз виграв Кубок європейських чемпіонів та тричі поспіль став володарем кубку найпрестижнішого клубного турніру під егідою УЄФА, передає УНН.

Матч, який відбувся на стадіоні “Олімпійський” у Києві, завершився з рахунком 3:1 на користь “Реала”.

У першому таймі головні тренери “Реала” і “Ліверпуля” відповідно Зінедін Зідан і Юрген Клопп справили по одній вимушеної заміни. У мерсисайдців на 30-й хвилині поле зі сльозами на очах покинув єгипетський нападник Мохаммед Салах. Кращий бомбардир команди отримав травму плеча в протиборстві з Серхіо Рамосом. Через сім хвилин гомілковостоп боротьбі з Ендрю Робертсоном пошкодив захисник мадридського клубу Даніель Карвахаль. Він також залишав поле зі сльозами.

На 43-й хвилині “Реал” забив, але взяття воріт відмінив суддя. Іско навісив у штрафну, і Кріштіану Роналду головою пробив прямо у воротаря “Ліверпуля” Лориса Каріуса. На добивання першим встиг Карім Бензема, якому ніхто не заважав послати м’яч у ворота. Гол був скасований через положення “поза грою” у французького нападника.

Першим рахунок у грі відкрив “Реал”, коли м’яч просто закотився у сітку воріт “Ліверпуля”. Голкіпер забрав м’яч у руки після дальнього закидання Тоні Крооса, випередивши Бензема. Після цього німецький голкіпер рукою швидко ввів м’яч в гру, потрапивши прямо в Бензема. Француз встиг виставити ногу, вразивши ворота.

Однак за кілька хвилин “Ліверпуль” зрівняв рахунок. Джеймс Мілнер подав з кутового з правого флангу, Деян Ловрен виграв верхову боротьбу у Серхіо Рамоса і пробив головою в бік воріт. Садіо Мане проштовхнув м’яч у сітку.

Другий гол за “Реал” забив Гарет Бейл, який вийшов на 62-хвилині на заміну Іско. Каземіро перевів м’яч на Марсело, той прострілив із лівого кута штрафного, і Валлієць забив м’яч ударом у падінні через себе, при цьому Бейл вперше у грі торкнувся м’яча.

Бейл забив і третій гол за мадридський клуб, оформивши “дубль”. Воротар англійців Каріус не зміг втримати м’яч, який летів йому просто в руки. Валлієць пробив з-за меж штрафного, м’яч ударився об долоні голкіпера “Ліверпуля” і зрикошетив у ворота. Бейл став першим футболістом, який оформив дубль у фіналі Кубка європейських чемпіонів/Ліги чемпіонів, вийшовши на заміну.

Для іспанського клубу ця перемога стала вже третьою поспіль — у вирішальних матчах 2016-го та 2017 років “Реал” переміг мадридське “Атлетико” та туринський “Ювентус”. Команда Зінедіна Зідана стала рекордсменом Ліги чемпіонів, адже досі жоден клуб не отримував кубок тричі поспіль. Раніше трофей тричі поспіль вигравав амстердамський “Аякс” (1971-73) і мюнхенська “Баварія” (1974-76). Сам “Реал” виграв перші п’ять розіграшів Кубка європейських чемпіонів — з 1956 по 1960 рр.

Роналду став першим в історії п’ятикратним переможцем Ліги чемпіонів. До нинішнього сезону він ділив перше місце за цим показником з голландцем Кларенсом Зєєдорфом (“Аякс”, “Реал”, “Мілан”), іспанцями Хаві, Жераром Піке і Андресом Іньєстою, а також аргентинцем Ліонелем Мессі (всі — “Барселона”).

Натомість “Ліверпуль” не грав у фіналі Ліги чемпіонів з 2007 року, коли програв з рахунком 2:1 італійському “Мілану”. Востаннє ліверпульці перемагали в найголовнішому клубному змаганні Європи у 2005 році.

Нагадаємо, на фінал Ліги чемпіонів до Києва приїхали 18 тисяч уболівальників, а в столиці за порядком стежили 10 тисяч правоохоронців.