rf-sprobuye-zatyagnuti-vikonannya-rishennya-mizhnarodnogo-sudu-oon-za-pozovom-ukrayini-posol

РФ спробує затягнути виконання рішення Міжнародного суду ООН за позовом України - посол

 • 17105 переглядiв

Найімовірніше, Міжнародний суд ООН задовольнить позов України проти Росії, але питання в тому, як РФ буде виконувати рішення суду і чи буде взагалі

КИЇВ. 6 березня. УНН. У випадку, якщо Міжнародний суд ООН задовольнить позов України проти РФ, рішення, швидше за все, стосуватиметься відшкодування збитків, можливе й призначення грошової компенсації, але, як свідчить практика, Росія, ймовірно, не буде виконувати рішення. Найдієвішим інструментом для примусу РФ виконати його є санкції. Відповідну думку в коментарі УНН висловив Надзвичайний і Повноважний Посол України, представник України в Раді ООН із прав людини (2006-2010), Уповноважений України в Міжнародному суді ООН (2008) Володимир Василенко.

"Суд визнав свою юрисдикцію щодо тих питань, які порушує Україна, тобто питань виконання Росією своїх зобов’язань за двома міжнародними конвенціями - щодо заборони всіх форм расової дискримінації і Конвенції про боротьбу з фінансуванням міжнародного тероризму. З огляду на кричущі порушення, які вчинила Росія, очевидно, суд ухвалить рішення про невиконання Росією своїх зобов’язань за двома актами і може призначити якусь компенсацію навіть. Хоч скоріше всього він ухвалить загальне рішення про те, що Росія повинна відшкодувати збитки, спричинені порушеннями", - розповів В.Василенко.

При цьому, за його словами, питання про обсяг збитків має бути вирішене шляхом переговорів між Росією та Україною або шляхом створення міжнародного арбітражного органу.

"Щодо того, чи виконає Росія рішення суду чи ні, то тут щось важко говорити, але з огляду на практику Росії, то скоріше всього вона буде всіляким чином якщо не намагатись уникнути виконання рішення, то принаймні затягти виконання рішення", - розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: О.Зеркаль очікує від РФ у суді ООН "квінтесенцію маніпуляцій" у відповідь на позицію України

Посол нагадав, що два роки тому міжнародний арбітраж ухвалив рішення про обов’язок Росії компенсувати 50 млрд доларів акціонерів компанії ЮКОС, активи якої були незаконно конфісковані російською владою і досі Росія не виконує рішення.

"Тобто для того, щоб Росія виконала рішення, необхідне застосування санкцій. Міжнародний суд ООН має право звернутися, відповідно до статуту ООН, в разі невиконання будь-якою державою його рішення, до Ради безпеки ООН з проханням забезпечити виконання рішень. Ну а в даному випадку Росія є постійним членом Ради безпеки, без згоди якої ухвалення будь-якого рішення неможливе", - розповів посол.

Він підкреслив, що єдиним шляхом щодо примусу Росії виконувати рішення суду можуть стати лише санкції.

"Єдиний шлях, який залишається, - це застосування щодо Росії міжнародно-правових санкцій і чим жорсткішими будуть міжнародно-правові санкції, тим більше шансів, що Росія виконає рішення. Росія свідомо порушує міжнародний правопорядок і найліпшим доказом щодо цього є агресія Росії проти Грузії ще раніше, геноцид чеченського народу, агресія проти України. Вона не діє відповідно до норм міжнародного права, а діє відповідно до права сильного. Тому необхідні санкції щодо Росії", - сказав він.

Посол також звернув увагу на те, що навіть у разі позитивного для України рішення Міжнародного суду ООН, це рішення не буде стосуватися відповідальності Росії за агресію проти України.

"Це рішення про порушення двох міжнародних конвенцій, там в цьому рішенні можуть побічно торкнутися питання агресії в такому плані, що, мовляв, ці порушення трапилися в умовах застосування сили Росією - анексії Криму і окупації окремих районів Донбасу. Безперечно, тут правильні дії української влади з ініціювання провадження в Міжнародному суді про порушення міжнародних конвенцій Росією, однак паралельно з цим українське вище політичне керівництво повинно було б всередині України створити спеціальний міжвідомчій координаційний орган для підготовки консолідованої претензії України до Росії як держави-агресора і в цій претензії там повинно бути юридично зафіксовані факти, які свідчать про збройну агресію Росії, зазначені і юридично оформлені всі збитки, яких зазнала Україна від шкоди, спричиненої збройною агресією Росії, зазначені всі злочини, які були вчинені під час цієї збройної агресії. І ця консолідована позиція повинна дипломатичними каналами вручена Росії. Необхідний перший крок для реалізації відповідальності Росії за злочини", - підсумував він.

Нагадаємо, 6 березня Міжнародний суд ООН в Гаазі розпочав попередні слухання щодо позову України до РФ, поданого МЗС України 16 січня 2017 року.

Як повідомляв УНН, 16 січня Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії проти України. Позов подано в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Також нагадаємо, у МЗС Росії заявили, що РФ має намір використовувати доступні засоби правового захисту у зв’язку з позовом України до Міжнародного суду ООН.

Українські Національні Новини

Політика