stvorennya-virobnitstv-zupinit-vidtik-kadriv-z-ukrayini-igor-nikonov

Створення виробництв зупинить відтік кадрів з України - Ігор Ніконов

 • 10916 переглядiв

КИЇВ. 1 лютого. УНН. Зупинити відтік кадрів з країни можна за допомогою створення виробництв і нових робочих місць, але в уряду і парламенту, на жаль, цього немає в пріоритетах. Таку думку висловив в коментарі УНН Ігор Ніконов, почесний президент компанії KAN Development, яка забезпечує роботою в цілому більше 10 тисяч осіб.

"Для мене стимулювання розвитку локального виробника завжди було пріоритетним напрямком. У KAN Development вся команда на це заряджена - якщо є можливість сприяти створенню українського виробництва, то ми намагаємося це зробити. Але, на жаль, немає позиції держави - "заходите і створюйте, ми вас підтримаємо". А як результат - у підприємців немає стимулу відкривати виробництва і створювати нові робочі місця. Потрібні якісь точки зростання, потрібне розуміння, навіщо інвестору це треба, наприклад, звільнення від податків або створення індустріальних парків, але цього поки немає. У багатьох країнах держава навіть доплачує інвесторам за створення робочих місць (наприклад, в Сербії уряд платить по 10 тисяч євро за одне). В Україні не треба нічого платити, тільки б не чіпали, не заважали працювати. Адже через величезну кількість тиску, перевірок і т.п., ти просто не встигаєш нормально працювати. Колись в Китаї теж була зарплата, як в Україні, починали з 200 доларів, але там уряд робив все, щоб створити мільйони робочих місць. Як результат - сьогодні і зарплати в Китаї набагато вищі, і ніхто нікуди не біжить. Тому що в країні є виробничі потужності для розвитку економіки, а у людей - гідно оплачувана робота і впевненість у завтрашньому дні", - наголосив Ігор Ніконов.

За словами Ігоря Ніконова, українцям потрібно тільки не заважати працювати і створювати бізнеси.

"Ми вражені кількістю людей, які хочуть відкрити бізнес в наших готових житлових районах. Тому в нових проектах ми практично всі перші поверхи віддаємо під нежитлові приміщення, під маленькі бізнеси. Звичайно, ми розуміємо, що на самому початку вони не будуть користуватися попитом, але після того, як там з'являться мешканці, з'являться і бізнесмени, готові їх обслуговувати. Ми створюємо міні-місто, незалежну екосистему з дитячими садками, школами, спортивними клубами, кав'ярнями, коворкінгом і т.п. Мешканцям дуже потрібні продукти і послуги, а бізнесу - покупці. Коли у тебе великий район - там безліч потенційних споживачів, які з радістю будуть ходити в ресторан або салон краси під будинком, замість того, щоб витрачати час на пересування по місту", - зазначив президент KAN Development.

Українські Національні Новини

Економіка