sud-vidpustyv-liieva-iz-sizo-pid-osobyste-zoboviazannia-cherez-vidsutnist-skladu-zlochynu-v-yoho-diiakh-pid-chas-pidpysannia-kontraktu-na-postachannia-boieprypasiv

Суд відпустив Лієва із СІЗО під особисте зобовʼязання через відсутність складу злочину в його діях під час підписання контракту на постачання боєприпасів

 • 33445 переглядiв

Вищий антикорупційний суд звільнив колишнього чиновника Міноборони Олександра Лієва з-під варти під особисте зобов'язання у зв'язку з відсутністю в його діях складу злочину при підписанні контракту на поставку боєприпасів.

Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід колишньому чиновнику МОУ Олександру Лієву із тримання під вартою з можливістю внесення 50 млн грн застави на особисте зобовʼязання через відсутність складу злочину у його діях під час підписання контракту на постачання боєприпасів, передає УНН.

Деталі

Якщо Спеціалізована антикорупційна прокуратура не бачить складу злочину, то як його може побачити суд

сказав слідчий суддя Ярослав Шкодін, оголошуючи рішення.

 Додамо

Засідання розпочалося ще о 15:00, проте на нього з'явилися лише адвокати ексчиновника, у суд не прийшли прокурори, також не був доставлений із СІЗО і сам Лієв. Тому слідчий суддя ВАКС переніс засідання на 18:30 для того, щоб прокурори з'явилися в суд. Але, ніхто так більше і не приїхав на засідання, хоча в групі аж 13 прокурорів. Не змогли організувати й відеоконференцію Лієва із судом через те, що в СІЗО нібито зникло світло.

Ми дізналися про суттєву зміну обставин… Детектив надіслав суду постанову старшого групи прокурорів на той час Юрія Лучківа про зміну підслідності. І, фактично, як підставу для зміни підслідності пан Лучків вказав те, що незважаючи на те, що підозрювані Лієв та Нахкур на момент вчинення інкримінованого злочину були службовими особами третього рангу виконавчої влади, на теперішній час у провадженні не зібрано достатніх доказів для кваліфікації їхніх дій за ч.5 ст.191 ККУ. Впродовж цього місяця (поки Лієв знаходився в СІЗО – ред.) очевидно проводились якісь слідчі дії і в результаті старший групи прокурорів дійшов висновку, що недостатньо даних, щоб кваліфікувати статті Лієва та Накхура за ч.5. ст.191 ККУ… Відповідно таке формулювання цієї постанови свідчить про те, що орган прокуратури дійшов висновку про необґрунтованість підозри про вчинення злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 ККУ

сказав адвокат Маркіян Бем.

При цьому, він наголосив, що жодної іншої підозри у Лієва за іншими статтями ККУ немає.

Нагадаємо

27 січня Служба безпеки України затримала Олександра Лієва у справі про підписання контракту Міністерства оборони з "Львівським арсеналом" про поставку боєприпасів. За кілька днів, 30 січня, Вищий антикорупційний суд відхилив клопотання сторони обвинувачення і відмовив у застосуванні до Лієва будь-якого запобіжного заходу.

Прокурори оскаржили це рішення і 12 лютого Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду обрала Лієву запобіжний захід у вигляді арешту на два місяці до 8 квітня 2024 року з можливістю внесення 50 млн гривень застави. Сам екскерівник Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони заявив, що вважає рішення суду неправомірним.

УНН вирішив розібратися у цій справі і відновити хронологію.

12.02.24, 20:42 • [views_0]