upershe-za-ostanni-7-rokiv-ukraina-povnistiu-zabezpechena-neobkhidnymy-vaktsynamy-moz

Уперше за останні 7 років Україна повністю забезпечена необхідними вакцинами - МОЗ

 • 42210 переглядiв

Вперше за 7 років Україна має достатньо вакцин, щоб охопити всі вікові групи, які потребують імунізації.

Сьогодні, 23 квітня, в Україні розпочався Європейський тиждень імунізації. Уперше за останні 7 років в Україні наявна достатня кількість вакцин, щоб охопити імунізацією всі вікові групи, які цього потребують. Про це розповіла заступник міністра охорони здоров’я України Ольга Стефанишина, яку зацитувало відомство, передає УНН

Деталі 

Як зазначається, у попередні роки рівень вакцинації в Україні впав до неприйнятно низького рівня як через відсутність достатньої кількості вакцин протягом останніх 7 років, так і через поширення небезпечних міфів та антинаукових припущень, що вакцинація, начебто, непотрібна або шкідлива. Вдалося вирішити питання наявності вакцин у співпраці з міжнародними партнерами.

В Україну доставили 108 тисяч доз вакцини КПК для щеплень дітей02.04.24, 16:17 • [views_0]

Наразі, за даними МОЗ, рівень імунізації в Україні зростає. Охоплення плановими щепленнями проти кору у 2017 році збільшилось більш ніж удвічі і перевищило 90%. Водночас, рівень вакцинації від таких небезпечних хвороб, як дифтерія, кашлюк та правець залишається критично низьким, вказали у відомстві. . 

 Так, наприклад, за даними Центру громадського здоров’я, минулого року лише половину українських дітей віком 18 місяців вакцинували від дифтерії, правця та кашлюку і менше половини дорослих пройшли планову ревакцинацію від дифтерії та правця. Проти поліомієліту щеплено 75%, проти гепатиту В — 50% дітей.

У МОЗ наголосили, що усі вакцини, які закуповує ЮНІСЕФ для України —  якісні, ефективні, безпечні та прекваліфіковані ВООЗ. Вакцини закуповуються за бюджетні кошти та надаються пацієнтам безоплатно.

 Також цього року міністерство охорони здоров’я запроваджує нову міжнародну методику розрахунку потреби вакцин, розроблену спільно Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Це дозволить зробити розрахунки потреби точнішими, підвищити ефективність використання бюджетних коштів та максимально забезпечити українців необхідними вакцинами. Методика передбачає багаторічне планування національної програми імунізації і створення 25%-го буферного запасу вакцин, що враховує потребу в вакцинах як для планових щеплень, так і для посиленої імунізації.

Довідково

Європейський тиждень імунізації проходить з 23 по 29 квітня. Протягом тижня імунізації як у Києві, так і в регіонах, відбудеться низка заходів задля підвищення рівня обізнаності щодо вакцинації. Також розпочне роботу тематичний сайт про вакцинацію, де батьки зможуть дізнатися все про сучасні методи захисту дітей від інфекційних хвороб.

Яка їжа підвищує ризик смерті від серцево-судинних захворювань - розповіли у МОЗ22.04.24, 13:14 • [views_0]