Украинские Национальные Новости
информационное агентство
Осведомленность граждан объединяет страну
понедельник, 18 июня 2018 17:02
Новости: Общество
12435

НААУ отреагировала на заявление Генпрокуратуры

НААУ отреагировала на заявление Генпрокуратуры

КИЕВ. 22 сентября. УНН. Национальная ассоциации адвокатов Украины отреагировала на сегодняшние резонансные события, связанные с вручением подозрения одному из членов Высшего совета юстиции относительно попытки получить неправомерную выгоду, передает УНН со ссылкой на пресс-службу НААУ.

НААУ отреагировала на сегодняшние резонансные события, связанные с вручением подозрения одному из членов Высшего совета юстиции относительно попытки получить неправомерную выгоду. Приводим в оригинале полный текст сообщения пресс-службы Национальной Ассоциации адвокатов Украины:

"Гучна заява Генеральної прокуратури щодо Павла Гречківського, обраного до Вищої Ради юстиції від адвокатської спільноти, є спробою відволікти увагу від серйозних проблем та порушень у діяльності правоохоронних органів.

Коли вже мішенню політичних розправ обирають відомого адвоката, за яким підтримка і довіра понад 30 тисяч професіоналів, це свідчить про те, що криза ефективності і компетентності правоохоронців сягнула дна. Конституційна норма про презумпцію невинуватості непорушна і є захистом кожної людини від безпідставних звинувачень. Якщо через неї переступають, то це сигнал про одне – об'єктивного розслідування не буде.

Ми бачимо репресії проти адвокатів, ми бачимо ототожнення адвокатів з клієнтами, ми є свідками обшуків адвокатських офісів. Ми чуємо абсурдні звинувачення на адресу адвокатів та стикаємося з неповагою новітніх борців з корупцією, які проявляють себе гіршими за своїх нереформованих попередників. До вчора це було більше у стилі НАБУ, але Генеральна прокуратура у міжвідомчій боротьбі з новим конкурентом таки виграла цю битву. Незалежна адвокатура стала занадто незручна.

Генеральний прокурор втрачає місце у Вищій раді юстиції, і це станеться вже за тиждень, відповідно до Конституційних змін, тому, очевидно, є мета зберегти свій вплив на правосуддя у неконституційний спосіб. Або просто розвалити новий орган – Вищу раду правосуддя – через штучну дискредитацію окремих її членів.

Вчора ми побачили атаку на конституційний інститут адвокатури, яка делегувала свого представника до вищих органів правосуддя. Це безпрецедентного масштабу порушення, яке адвокатура так просто не проковтне. І це сталося напередодні вступу в силу судової реформи, яка мала посилити статус як адвокатури, так і Вищої ради юстиції. Якщо сенс судової реформи був у тому, щоб убезпечити правосуддя від політичного впливу і зробити процес професійним, то ці події просто підтвердили, що ця мета – не більше, ніж гарна обгортка на експорт.

Озвучені популістські коментарі окремих посадовців далекі від реальних фактів, хоча створюють багато шуму. Насправді, за ними – некомпетентність, безсилість у розкритті злочинів, адже статистика зростає.

Обрано найгіршу практику – вводити в оману суспільство, видавати політичні замовлення за професійну роботу правоохоронних органів. Кожний адвокат підтвердить, що ця справа розвалиться в суді через те, що розслідувати її мала б не генеральна прокуратура, а якраз її конкурент – НАБУ.

Адвокатура готова підтримати Павла Гречківського, який має беззаперечну повагу та авторитет серед колег. Ми повідомимо про цей випадок та пояснимо його реальні мотиви нашим міжнародним партнерам в адвокатурі Європи, міжнародним організаціям, в тому числі тим, які надають підтримку реформі правоохоронних органів в Україні".

Источник: УНН
Подписывайтесь на паблик-чат УНН в Viber и канал новостей в Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...