Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 01:35
Ексклюзив: Економіка
39672

Ціни на продукти харчування в Україні найближчим часом залежатимуть від коливання курсу – експерт

Ціни на продукти харчування в Україні найближчим часом залежатимуть від коливання курсу – експерт

Динаміка цін на продовольство в Україні може суттєво змінитися у зв’язку із появою негативних трендів позаекономічного характеру, вважає Ярослав Жаліло.

КИЇВ. 24 листопада. УНН. Станом на сьогоднішній день спостерігається подорожчання товарів продовольчої групи. Розвиток тенденції підвищення цін на продукти харчування найближчим часом залежатиме від макроекономічних показників, перш за все – від курсової динаміки. Про це у коментарі УНН повідомив економічний експерт Ярослав Жаліло.

"Сьогодні спостерігається подорожчання товарів продовольчої групи. Власне кажучи, це ті ціни, які уже включають в себе інфляційні та девальваційні очікування цього ринку. Чергові хвилі подорожчання і закладання нових цін мають відбуватися саме у цей осінній період. Власне, це ми зараз і спостерігаємо. Чи розвиватиметься ця тенденція - залежить від макроекономічних параметрів, перш за все, - від курсової динаміки. Якщо все-таки стабільність курсова збережеться і ті коливання, які ми зараз маємо, будуть максимальними, якщо не буде подальшої девальвації то, я думаю, що надалі цей чинник він вже не впливатиме суттєво на динаміку і ціни продовольства до осені наступного року будуть відносно стабільними", - сказав він.

Також, за словами Я.Жаліла, поява негативних трендів позаекономічного характеру може суттєво змінити динаміку цін на продовольство в Україні.

"Звичайно, що можуть виникнути негативні тренди позаекономічного характеру, які спрогнозувати важко. Насамперед, це внутрішня політична нестабільність. Ми бачимо, що зараз вона зберігається в країні у прихованому характері. Якщо справдяться прогнози деяких політологів, які говорять, що навесні можуть бути додаткові протести, сплески і дестабілізація політичної ситуації - то тоді, звичайно що, це зможе підірвати стабільність. По-друге, це – воєнний чинник, ситуація на Сході країни. Це те, що ми зараз маємо у вигляді відносно придушеного конфлікту", - сказав він.

Експерт також наголосив на тому, обмежувачем цінового зростання найближчим часом стане слабка купівельна спроможність.

"Обмежувачем цінового зростання буде купівельна спроможність населення, яка, в принципі, залишається вельми слабкою. Особливо зараз, в зимовий період, її обмеження пов’язані із тим, що значні кошти населення сплачуватиме за комунальні послуги, за опалення. Тому тут споживчий попит не є драйвером зростання цін", - сказав він.

Я.Жаліло також додав, що ціни на продукти восени наступного року формуватимуть два основні чинники.

"Виходячи із тих заявок, які сьогодні робить уряд щодо бюджетної політики наступного року. Мова йде про планомірне підвищення соціальних стандартів. Я думаю, що таким воно і буде. Тому тут, з точки зору попиту, особливих поштовхів не очікуватиметься. Що відбуватися восени наступного року - покажуть два основних чинники: ситуація з врожаєм і ті очікування, які на той період формуватимуться. Тобто, наскільки буде впевненість у стабільності національної економіки, як розвиватиметься ситуація у кредитній та валютній сферах. Тобто, я прогнозує відносну стабільність до осені наступного року. А от осінь далі демонструватиме якісь зміни в залежності від наявності вищеназваних чинників", - сказав він.

Як повідомляв УНН, 19 листопада, за словами міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка, на сьогодні немає підстав для збільшення цін на продукти харчування на внутрішньому ринку.

Додамо, що за даними Держстатистики, ціни виробників на продукти харчування протягом дев’яти місяців 2015 року зросли на 15-85%. Зокрема в жовтні ціни виробників на нерафіновану олію соняшникову у порівнянні з січнем поточного року збільшилися майже на 42%.

Також, за даними Держстатистики, у жовтні порівняно з січнем 2015 року ціни виробників на м’ясо великої рогатої худоби свіже чи охолоджене збільшилися на 16,6%, на вироби ковбасні варені, сосиски, сардельки ціни виробників збільшилися на 18,3%, на масло вершкове жирністю менше 85% - на 16,8%, на тверді сири ціни збільшилися на 15,3% та житній хліб ціни виробників збільшилися на 29,3%.

Нагадаємо, 9 листопада Міністерство економічного розвитку та торгівлі покращило прогнозні оцінки інфляції до кінця року: зростання індексу споживчих цін за підсумком року становитиме близько 43%.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...