Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 21:53
Ексклюзив: Політика
19356

Захист С.Арбузова планує документально спростувати чергові заяви ГПУ

Захист С.Арбузова планує документально спростувати чергові заяви ГПУ

Сергій Арбузов

Адвокат екс-першого віце-прем'єра України Сергія Арбузова Сергій Ковальов повідомив, що захист С.Арбузова планує надати документальне спростування чергових заяв ГПУ про наявність закордонних рахунків.

КИЇВ. 24 грудня. УНН. Захист екс-першого віце-прем'єра України, екс-голови НБУ Сергія Арбузова має намір надати документальне спростування чергових заяв ГПУ про наявність закордонних рахунків. Про це в ексклюзивному коментарі УНН заявив захисник С.Арбузова Сергій Ковальов.

За його словами, багато заяв з брифінгу представника ГПУ Владислава Куценко не відповідають дійсності.

Так, на переконання С.Ковальова, не відповідає дійсності інформація ГПУ про те, що каналу "БТБ" нібито не існувало зовсім.

"Це мабуть чергова помилка пана Куценко, яку він, я сподіваюся, згодом виправить, так само як, прямо або побічно, він виправився за свої попередні помилки. Сказати про те, що не було каналу, це все одно, що сказати, що не було Генеральної прокуратури. Чому? Тому, що кожен з нас, незалежно від професії, пам'ятає цей логотип по телевізору "БТБ". Для цього не потрібно вірити мені чи пану Куценко, а вийти на вулицю і опитати 10 осіб, і зрозуміти, що канал таки був", - сказав С.Коваль.

Більше того, він нагадав, що інформація про канал закріплена зокрема в законопроектах.

"На сайті Верховної Ради є первинний проект про систему іномовлення. Там якраз прямо в преамбулі закону було сказано, що він створюється на базі "БТБ". Аби працювати 24 години на добу, щоб сприймали міжнародні медіа, напевно потрібен таки ресурс. Зрозуміло, що гроші були не в повітря викинуті. А правильно чи неправильно - це ми будемо розбиратися в суді з Генеральною прокуратурою. Але явно, що вони були цільові. Те, на що вони були спрямовані, був отриманий результат у вигляді каналу. І, до речі, віщав він і в 2015 році вже при нинішньому голові НБУ Гонтаревій", - повідомив захисник.

С.Коваль також зазначив, що ГПУ вже перекваліфікувала звинувачення С.Арбузова з привласнення коштів на розтрату коштів. Однак і це звинувачення є безпідставним.

"Очевидно, що звинувачення щодо розтрати так само помре, якщо говорити простою мовою, як і померло звинувачення щодо присвоєння. Чому? Тому, що вони безпідставні..Меседж був такий "Арбузов вкрав". Все, вже не вкрав. Підозра змінюється на розтрату. Що це таке? Це вже не собі взяв, а своїми як би незаконними діями, на думку прокуратури, він сприяв тому, що майно з Національного банку вибуло безповоротно. Але ми бачимо, що воно ніяк не могло вибути безповоротно. Ці документи всі відкриті. Якщо провести глибоку аналітику, то навіть у ЗМІ це підтверджується, це анонсував Нацбанк, що будуть передаватися корпоративні права. Вони передалися за тією ж вартістю, скільки було витрачено вкладень Нацбанку фактично в своє дочірнє підприємство. Стільки ж було передано і за такою ж вартістю вже в Міністерство інформполітики. Явно нікуди нічого не поділося безоплатно. Нам, захисникам, незрозуміло, як прокуратура буде це обгрунтовувати (свої звинувачення - ред.)", - підкреслив захисник.

Він також заявив про те, що ГПУ не дає доступ захисту до матеріалів кримінального провадження по суті.

"У нас є доступ до матеріалів організаційного характеру, а не документів по суті. У нас є офіційна відповідь за підписом слідчого, процесуального керівника про те, що допустити вас до ознайомлення з усіма матеріалами не вбачається можливим", - сказав С.Коваль.

При цьому він звернув увагу на зміну риторики ГПУ.

"До сьогоднішнього дня говорилося про особові рахунки Арбузова. А сьогодні це вже стали рахунки якихось міфічних юридичних осіб. Ми будемо спростовувати з сьогоднішнього дня це публічне звинувачення про те, що вони йому належать. Ми зверталися до Генеральної прокуратури, докладаючи нотаріальний лист клієнта про те, що він ніякого відношення до цих нерезидентів не має. Вони говорять про юридичний зв'язок. Його немає і бути не може. Ми будемо це спростовувати", - резюмував захисник С.Арбузова.

Нагадаємо, захисники С.Арбузова оприлюднили відповіді латвійських відомств, в яких йдеться про те, що у цій країні немає арештованих рахунків політика, оскільки такі рахунки взагалі відсутні.

Разом з тим, у ГПУ повідомили, що арештовані рахунки належать не йому особисто, а юридичним особам, які, за даними прокуратури, пов’язані з С.Арбузовим.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...