Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 21:24
Ексклюзив: Політика
89208

НБУ видав 200 млн грн фінансування банку прем’єр-міністра РФ Д.Медведєва - Ю.Кармазін

НБУ видав 200 млн грн фінансування банку прем’єр-міністра РФ  Д.Медведєва - Ю.Кармазін

На думку народного депутата 2-5 скликань Верховної Ради України, заслуженого юриста України, екс-голови підкомітету Комітету з питань правової політики Юрія Кармазіна такі дії уряду не відповідають дійсності.

КИЇВ. 25 грудня. УНН. Народний депутат 2-5 скликань Верховної Ради України, заслужений юрист України, екс-голова підкомітету Комітету з питань правової політики Юрій Кармазін вважає, що уряд веде подвійну політику по відношенню до Росії. Про це він заявив в ексклюзивному коментарі УНН.

Зокрема, він прокоментував рішення Антимонопольного комітету України щодо надання дозволу швейцарській компанії викупити російську “дочку” компанії “Транснефти” разом з українськими трубопроводами.

“Я не дивуюся тому, що уряд сьогодні і АМКУ, і підрозділи виконавчої влади ведуть подвійну політику. З одного боку вони ніби-то засуджують агресію Росії, а з іншого – все робиться для того, аби Росія контролювала наші стратегічні надбання. Я вважаю, це є категорично не сприйнятливим для України. Це аналогічно тому, що тиждень тому Нацбанк України видав фінансування банку, де головою наглядової ради є Прем’єр-міністр Росії Медведєв 200 млн грн”, - повідомив політичний діяч.

За його словами, однозначно такі дії не відповідають інтересам України.

“Це така подвійна політика, я не можу довести, що це корупційний механізм, але в мене виникають такі сумніви, що це зроблено не в інтересах України. В межах тих санкцій, які має застосовувати уряд, рада безпеки, в рамках тих санкцій мають бути зупинені такі угоди і мають попереджатися кожен, хто далі такі речі буде робити. Навпаки, треба ставити питання, щоб всі російські , які володіють зараз енергетичним бізнесом, бізнесом по виробництву суден, по портам, контролюють порти, їх сьогодні безліч у нас в Україні і банки, вийшли з української землі і адекватно, щоб ми відповіли на їх санкції”, - наголосив Ю.Кармазін.

Нагадаємо, в Антимонопольному комітеті України надано дозвіл на придбання компанії “Юго-Западное открытое акционерное общество трубопроводного транспорта нефтепродуктов” (м. Самара, РФ), в сферу управління якого входить частина українських трубопроводів.

“Надано дозвіл компанії "INTERNATIONAL TRADING PARTNERS AG“ (м. Санкт-Галлен, Швейцарія) на придбання акцій компанії „Юго-Западное открытое акционерное общество трубопроводного транспорта нефтепродуктов“ (м. Самара, РФ), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління компанії”, — йдеться на сайті АМКУ.

Як раніше повідомляв УНН з посиланням на власні джерела, власником “INTERNATIONAL TRADING PARTNERS AG” ( “ITP”) є громадянин Німеччини Анатолій Шефер, який має реєстрацію в м.Москва Російської Федерації. Крім того, вказаний громадянин зберігає кошти для цієї угоди, а це понад 30 млн доларів США, на рахунках ПАТ “Московский индустриальный банк”. За інформацією джерел, дозвіл АМКУ на проведення угоди між “ITP” та компанією “Юго-Западное акционерное общество трубопроводного транспорта нефтепродуктов” покликаний вивести останню з під санкцій, застосованих до Росії з боку ЄС, Швейцарії, США та Ліхтенштейну.

Нагадаємо, в АМКУ підтвердили інформацію про те, що власник компанії “ITP” Анатолий Шефер зберігає 30 млн доларів США для придбання акцій у московському банку.

Довідка УНН: Російська компанія "Юго-Западное акционерное общество трубопроводного транспорта нефтепродуктов" володіє ДП "ПрикарпатЗахідтранс" та контролюється компанією "Транснефть", що належить РФ. У свою чергу ДП "ПрикарпатЗахідтранс" володіє частиною міждержавних нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-Трудова, які проходять на території Уккраїни загальною довжиною 1433 км.

Раніше російська Федеральна антимонопольна служба (ФАС) задовольнила клопотання швейцарської компанії "ITP", що знаходиться під контролем Анатолія Шефера, на придбання 100% акцій "Юго-Западное акционерное общество трубопроводного транспорта нефтепродуктов".

Також нагадаємо, Російська Федерація намагалася закріпити за собою право власності на ДП "ПрикарпатЗахідтранс" у багаторічних судових процесах з Україною. 17 березня 2015 Вищий господарський суд України, підтвердивши правомірність рішень, прийнятих попередніми інстанціями, визнав вказані нафтопродуктопроводи власністю України. Однак, за позовом "ПрикарпатЗахідтранс" ( "дочка" російської компанії "Транснефти"), Господарський суд Рівненської області скасував рішення Вищого господарського суду "у зв'язку з нововиявленими обставинами".

Джерело: УНН
Теги: НБУ, уряд
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...