Між Л.Кучмою та Б.Гризловим є довіра, але керуватимуться вони владними директивами - експерт

Сергій Толстов
Між представником української сторони у Тристоронній контактній групі, екс-Президентом України Леонідом Кучмою та представником РФ Борисом Гризловим є довіра, але керуватимуться вони владними директивами.
КИЇВ. 12 січня. УНН. Візит представника РФ Б.Гризлова до Києва для зустрічі із екс-Президентом Л.Кучмою викликав хвилю резонансу та надію на прогрес у рамках мінського процесу. Б.Гризлов та Л.Кучма давно знайомі, тому, ймовірно, обмінювалися довірливою інформацію і їхня співпраця у Тристоронній контактній групі може просунути урегулювання військово-політичної ситуації між країнами. Однак, незважаючи на взаємну довіру, рішення представники контактної групи прийматимуть відповідно до директив своєї влади. Про це у коментарі УНН директор Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень, Сергій Толстов.
Речник Леоніда Кучми, Дарія Оліфер, 11 січня офіційно підтвердила факт візиту представника РФ, Бориса Гризлова до Києва та його зустріч із Л.Кучмою.
"Сьогодні у Києві Леонід Кучма зустрівся із представником Росії в Тристоронній контактній групі Борисом Гризловим", — повідомила Д.Оліфер.
Так, темою зустрічі стала підготовка порядку денного зустрічі у Мінську.
"Під час бесіди Леонід Кучма і Борис Гризлов обговорили підготовку до засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську, яке пройде 13 січня", — додала вона.
Аналізуючи таку зустріч, експерт з міжнародної політики С.Толстов, назвав її важливою та нагадав про взаємну довіру між Л.Кучмою та Б.Гризловим.
"Діалог на такому рівні важливий. Давайте згадаємо, що вони один з одним добре знайомі, коли ще Л.Кучма був президентом і Б.Гризлов входив до переговорної групи міжнародних посередників, яка обговорювала урегулювання української кризи у 2004 році", - пояснив експерт.
Щодо теми бесіди, окрім підготовки до зустрічі у Мінську, представники України та Росії, могли обмінюватися більш довірливою інформацією, однак їхні офіційні рішення все одно будуть залежати від нинішньої влади двох країн.
"Вони могли обмінюватися доволі довірливою інформацією і думками щодо стану мінського процесу, що очевидно. З іншого боку лінія їх поведінки буде регулюватися директивами, оскільки і один, й інший на сьогоднішній день відставні політики. Звісно вони можуть давати рекомендації своїм владним інстанціям та давати оцінки, але їх поведінка та дії у всіх принципових питаннях, що стосуються і трактування домовленостей, так і підписання подальших резолютивних дій – все регулюватися директивами", - зауважив С.Толстов.
За його словами, завтра у Мінську навряд можна очікувати нового документу, бо вони, як правило, довго готуються.
При цьому, політолог звернув увагу і на той факт, що багато документів розробляються на рівні підгруп у Тристоронній контактній групі.
"Я маю на увазі документи, які впливають на розвиток військово-політичної ситуації… П. Порошенко ж нещодавно сказав, що нові документи у рамках мінського процесу повинні мати прив’язку до відповідних дат. З огляду на те, про що вони говоритимуть та з погляду ОБСЄ, ймовірно буде робитися акцент на план Мореля, концепцію проведення виборів та інше", - прокоментував С.Толстов можливі теми завтрашньої зустрічі у Тристоронньої контактної групи у Мінську.
Як повідомляв УНН, що 11 січня під час робочого візиту до Тернопільщини, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що Україна вимагатиме прив'язки зобов'язань РФ за мінськими домовленостями до конкретних дат у 2016 році.
"Україна вимагатиме прив'язки усіх зобов'язань Росії за Мінськими домовленостями до конкретних дат у 2016", - процитував слова П.Порошенко його речник Святослав Цеголко у своєму Twitter.
Нагадаємо, що 13 січня у Мінську відбудеться перше у 2016 році засідання Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на сході України, про що повідомляли у Л.Кучми.