Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 19 червня 2018 19:47
Ексклюзив: Економіка
67935

Експерт розповів про переваги гривневих депозитів над валютними

Експерт розповів про переваги гривневих депозитів над валютними

Ярослав Жаліло

У 2016 році динаміку курсу в Україні визначать позаекономічні чинники, вважає експерт Ярослав Жаліло.

КИЇВ. 19 січня. УНН. Аби сьогодні захистити свої заощадження від інфляції та мати у поточному доступі можливість швидко отримати вкладені кошти – варто зберігати фінанси у тій валюті, у якій вони були зароблені. Про це у коментарі УНН повідомив економічний експерт Ярослав Жаліло.

"Аби забезпечити захист від інфляції, від зниження вартості валюти, щоб уберегтися від курсових стрибків та мати в поточному доступі можливість швидко отримати заощадження для якогось використання - краще сьогодні зберігати кошти у тій валюті, у якій вони зароблені. Наступне – варто зберігати ці кошти на депозитному рахунку у надійному банку, який не пропонує захмарних процентів, але який є стабільним", - сказав він.

За словами Я.Жаліло, для пересічного громадянина гривневий депозит сьогодні вважаються більш ліквідним заощадженням.

"Так, факт лишається фактом - сьогодні заощадження у гривні не компенсують інфляційну динаміку. Наприклад, за минулий рік інфляція становила під 50%, а депозитна ставка - трохи вище 20%. Проте, частина втрат вкладника все-таки компенсується – я маю на увазі вкладені кошти. Тому, гривневий депозит – це більш ліквідне заощадження. Іще один приклад - людина відкриває вклад у банку на 3 міс. – 6 міс., за кінцем цього періоду вона його зніме - і отримані кошти будуть її гарантованим доходом не залежно від того, який курс буде на момент зняття коштів. А якщо відкладати у валюті - то через півроку вкладник ризикує їх зняти у період понижувальної фази курсу , а відтак – із втратою для себе. Тому я не вважаю вигідними для пересічної людини депозити у валюті", - сказав він.

Також, за словами Я.Жаліла, спрогнозувати динаміку курсу у 2016 році складно, так як станом на сьогодні основним рушієм курсоутворення є позаекономічні чинники.

"Станом на сьогодні спрогнозувати щось важко, адже динаміка курсу залежить від позаекономічних чинників: - це загальна невизначеність по ситуації у 2016 році. Адже є новий бюджет, є нові податкові умови, і ці моменти слабко вивчені бізнесом. По-друге - є очікування стосовно рішень МВФ стосовно траншу. По-третє – військова ситуація. По-четверте - це тривалий період курсових коливань, який був трохи упущений Нацбанком, коли він фактично відмовився він оперативного керування курсом", - зазначив експерт.

У свою чергу, за словами експерта, макроекономічних передумов для зміни динаміку курсу гривні станом на сьогодні немає.

"Макроекономічним умов на сьогодні особливих немає, тому що платіжний баланс він, по тих даних які сьогодні є, достатньо стабільний. Варто додати, що по реальній вартості гривня у купівельній спроможності сьогодні суттєво недооцінена", - сказав він.

Я.Жаліло також повідомив, що пересічному громадянину варто купувати валюту тоді, коли вона перебуває у фазі зниження.

"Завжди купувати валюту пересічному споживачеві достатньо важко і проблематично, тому що думка про те, що вже настав час купувати це вигідно настає тоді, коли розгойдування сягають піку, і коли валюту можна купити тільки за дорого. Купувати валюту можна тоді, коли вона перебуває на знижувальній фазі. І якщо мова йде про пересічного споживача – треба ж розуміти що є різниця між курсом купівлі і курсом продажу, при чому реальної купівлі і реального продажу. В цій ситуації пересічному споживачеві дуже важко розрахувати де він виграє і де програє", - сказав він.

Національний банк України на 19 січня 2016 року встановив офіційний курс гривні на рівні 24,38 грн/дол.

Водночас, у вівторок зранку готівковий курс гривні в продажу впав до 27,2 грн за долар.

Напередодні, 18 січня експерт з ГІ "Реанімаційний пакет реформ" Павло Кухта повідомив, що нинішні коливання національної валюти відбуваються в межах допустимого.

Як повідомляв УНН, екс-заступник голови НБУ, ректор міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко повідомив, що національна валюта України не впаде нижче межі, що становить 28 гривень за долар.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...