Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 24 квітня 2018 13:41
Ексклюзив: Політика
20316

Експерти порадили операторам лотерей судитися з РНБО

Експерти порадили операторам лотерей судитися з РНБО

Валентин Гладких

Політолог Валентин Гладких не виключив, що санкції РНБО введені “в ручному режимі” поза правовим полем

КИЇВ. 24 лютого. УНН. Введення санкцій РНБО проти підприємств та блокування їх банківських рахунків без відповідних рішень суду є однозначним втручанням в господарську діяльність. Таку думку висловили експерти в коментарі УНН.

Зокрема, за словами юриста Геннадія Друзенко, навіть ті санкції РНБО, які введені у дію указом Президента, не мають права блокувати рахунки підприємств.

“Без рішення суду блокувати рахунки не можна. Навіть, якщо мова іде про застосування певних обмежень (санкцій), введений у дію указом Президента – це не є підставою для блокування рахунків. На те має бути виключно рішення суду”, - зазначив Г.Друзенко.

Зважаючи на той факт, що санкції РНБО спричинили блокування надходжень до Державного бюджету, відповідальність за перешкоджання фінансових операцій підприємств, за словами експертів, можуть понести й банки.

“На мій погляд, сплату податків зазначена компанія, відносно якої введені санкції, може зробити. Банк не може їм відмовити у сплаті податків. А у разі відмови сплати податків – відповідальність за це буде нести відповідна фінансова установа. Це передбачено у Податковому кодексі. Тому я вважаю, що будь-яка компанія, відносно якої запроваджено санкції, має право і можливість сплачувати податки на території України”, - заявив адвокат Ростислав Кравець.

Загалом, на переконання експертів, оператори лотерей вже мають звертатися до суду, інакше державні органи вимагатимуть від них ще й сплати пені.

“Якщо до березня не буде суду – тоді підуть штрафи та пеня.... Якщо буде судове рішення, податкова повинна буде врахувати рішення суду, прийняти до уваги як виконання. І коли рахунки розблокують – все заплатиться”, - пояснив економічний експерт Олександр Охріменко.

Таку ж думку має політолог Валентин Гладких. Він не виключив, що санкції РНБО введені “в ручному режимі” поза правовим полем.

“Я взагалі, відверто кажучи, не розумію, які повноваження РНБО дають їй право займатися такими справами. Це все називається ручне керування. Ми, на превеликий жаль, попри те, що Революція Гідності і якась еволюція взагалі суспільна відбувається із роками, повертаємося в часи ручного керування, коли економіка і взагалі життя людей керується волею того чи іншого можновладця”, - наголосив В.Гладких.

Він також зазначив, що оператори лотерей можуть оголосити себе банкрутами у зв’язку з такими обмеженнями.

“Є два виходи – або звертатися до суду і в судовому порядку намагатися довести свою правоту, або відповідно – оголошувати себе банкрутом, припиняти свою діяльністю, перереєстровуватися, брати нову ліцензію, як це часто-густо трапляється. Можливо саме до цього підштовхують ті люди, які такі рішення приймають – аби замість суб’єкту на ринку виник якийсь інший суб’єкт і якийсь інший оператор, який буде підконтрольний тим людям, які цю оборудку задумали”, - підкреслив В.Гладких.

Нагадаємо, за словами народного депутата М.Княжицького, санкції РНБО проти операторів лотерей фактично знищили цей ринок в Україні

У той же час, народний депутат О.Кужель вважає, що санкції РНБО введені з метою очистки лотерейного ринку під певних зацікавлених осіб.

Нагадаємо, санкції РНБО заблокували можливість операторам лотерей сплатити сотні тисяч гривень податків за 2015 рік у Державний бюджет України. При цьому, у самому РНБО заявили, що не знають як цим підприємствам сплатити податки державі. В той же час, у ДФС переконані, що попри рішення РНБО і указ Президента, санкційні підприємства мають дотримуватися Податкового кодексу.

Однак й там не змогли пояснити як саме санкційні підприємства, в умовах заборони на фінансові операції під час дії рішення РНБО, повинні їх сплатити.

Нагадаємо, у вересні РНБО своїм рішенням застосував тимчасові санкції до підприємств та фізичних осіб, які на думку РНБО, можуть негативно впливати на Україну або пов’язані з російським капіталом. Так, під дію санкцій РНБО потрапили 105 компаній, що мають російську та кримську реєстрацію, а також дві українські компанії, які виявилися операторами державних лотерей України.

На думку експертів, санкції РНБО є вибірковими та введені з метою лобіювання певних бізнес-інтересів та “очистки” ринку під зацікавлених осіб.

Також нагадаємо, експерти та народні депутати розповіли хто і як знищує лотерейну сферу в Україні

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...