Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 червня 2018 04:53
Ексклюзив: Економіка
31365

Мінекономрозвитку обговорить на Комітеті проблемні питання операторів лотерей

Мінекономрозвитку обговорить на Комітеті проблемні питання операторів лотерей

Зокрема мова йде про операторів лотерей, які потрапили під санкції РНБО і позбавлені можливості здійснювати фінансові операції, в тому числі сплачувати податки.

КИЇВ. 23 березня. УНН. Міністерство економічного розвитку та торгівлі готове винести на обговорення Комітету з питань санкції проблемні питання операторів лотерей. Про це УНН повідомили у відомстві.

Зокрема мова йде про операторів лотерей, які потрапили під санкції РНБО і позбавлені можливості здійснювати фінансові операції, в тому числі сплачувати податки.

Попри те, що за даними відомства, питання реалізації державної податкової політики та контролю за надходженням до бюджету податків належать до компетенції ДФС та Мінфіну, представники яких так само входять до складу Комітету, Міністерство економічного розвитку та торгівлі готове винести на обговорення питання щодо сплати податків з боку санкційних підприємств.

“Питання реалізації державної податкової політики, контролю за надходженням до бюджету податків, а також реалізації державної політики у сфері запобігання і протидії легалізації ( відмиванню ) доходів , одержаних злочинним шляхом , або фінансуванню тероризму належать до компетенції ДФС та Мінфіну відповідно, представники яких входять до складу Комітету. Разом з тим, Мінекономрозвитку готове винести порушене питання на обговорення Комітету”, - зазначили у відомстві.

При цьому раніше, за інформацією Мінекономрозвитку, на засіданнях Комітету,

в яких брали участь представники відомства, ситуацію, яка склалася в операторів лотерей через дії санкцій РНБО, ніхто не підіймав.

Нагадаємо, у Державній фіскальній службі заявили, що знають про проблему операторів лотерей та констатували втрати державного бюджету через санкційні обмеження. У зв’язку з цим ще 22 грудня ДФС звернувся до Нацбанку із закликом зняти фінансові обмеження з операторів лотерей та надати їм можливість сплатити податки. Однак, досі жодної відповіді від НБУ не було. 

Також нагадаємо, у Міністерстві закордонних справ заявили, що відомство не було ініціатором введення санкцій проти операторів лотерей і не володіє документальними підтвердженнями того, що українські оператори лотерей несуть загрозу Україні

Із санкціями РНБО та їх наслідками також пообіцяли розібратися у Міністерстві юстиції України

Нагадаємо, за даними ДФС, рішення РНБО про введення санкцій проти фізичних та юридичних осіб, створило правові колізії у частині наповнення Державного бюджету. Зокрема, Указ Президента, який ввів у дію вказане рішення РНБО, передбачив блокування фінансових операцій санкційних підприємств, останні наразі не можуть сплатити податки у Держбюджет. Таке перешкоджання сплаті податків є порушенням Податкового кодексу, оскільки обов’язок по сплаті податків є загальним і не може обмежуватися. 

Як пояснюють експерти, причиною таких негативних наслідків дії рішення РНБО є недосконалий та не обгрунтований закон “Про санкції”, який не пройшов жодного Комітету у Верховній Ради.При цьому, Головне юридичне управління Верховної Ради прямо вказало на те, що цей закон не відповідає вимогам Конституції України та порушує базові принципи, зокрема принцип невинуватості. 

Нагадаємо, Рада Національної безпеки та оборони, на підставі закону “Про санкції”, ввела санкції проти фізичних та юридичних осіб, які на думку відомства, можуть негативно впливати на ситуацію в країні. Однак, окрім російський та кримських підприємств, у сформований санкційний список РНБО потрапили два з трьох українських операторів державних лотерей. Зокрема, до санкцій РНБО не потрапила лише “Українська національна лотерея”. При цьому, підстави для введення таких санкцій з боку РНБО досі невідомі.

Як зазначали ЗМІ, секретар РНБО О.Турчинов навмисно вніс двох операторів державних лотерей до санкційного списку, оскільки ці компанії були конкурентами колишнього менеджера його сім’ї. 

Наразі Міністерство юстиції та Державна фіскальна служба розбираються з санкціями РНБО, які заблокували сплату податків до Держбюджету

За словами експертів, збитки Державного бюджету через санкції РНБО стосовно операторів лотерей вже сягнули понад 100 млн грн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...