Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 12:13
Ексклюзив: Суспільство
51444

ЄСПЛ може ухвалити рішення у справі студента І.Індила у 2017 році - адвокат

ЄСПЛ може ухвалити рішення у справі студента І.Індила у 2017 році - адвокат

Олександр Заруцький розповів, що у свій скарзі до Європейського суду наголошував на порушенні ст.2 і 3 (Європейської Конвенції з прав людини), а саме права на життя і права не бути підданим катуванню або нелюдському поводженню

КИЇВ. 2 квітня. УНН. Європейський суд з прав людини може ухвалити рішення у справі студента Ігоря Індила, який помер у Шевченківському районному управлінні міліції Києва у травні 2010 року, у 2017 році. Про це сказав у коментарі УНН адвокат батьків студента Олександр Заруцький.

"Думаю, що найближчим часом буде комунікація. Тобто, коли Європейський суд офіційно повідомляє державу про те, що проти неї є відповідна скарга і просить надати якість пояснення. І далі ми отримуємо ці пояснення держави. На них даємо свою відповідь", - сказав він і додав, що така комунікація буде пройдена протягом цього року.

О.Заруцький уточнив, що ЄСПЛ розглядає справи, які стосуються питань захисту життя, свободи пересування тощо, приблизно три роки. А зважаючи на те, що скарга була подана у 2014 році, тому, на його думку, рішення може бути у 2017 році або ж у 2018 році.

О.Заруцький розповів, що у свій скарзі до Європейського суду наголошував на порушенні ст.2 і 3 (Європейської Конвенції з прав людини), а саме права на життя і права не бути підданим катуванню або нелюдському поводженню.

"Ми стверджуємо, що держава, по-перше, не вжила заходів для того, щоб захистити життя людини, яка знаходилася явно не в зовсім звичайних для неї обставинах і умовах, якщо дуже обережно сказати. А друге, це те, з огляду на останню експертизу, яка була у справі, що відповідний працівник правоохоронного органу допустив фактично насильство стосовно до особи. І за цими двома статтями Європейський суд розглядає справу у двох аспектах. По-перше, з’ясовує, яким чином було на національному рівні слідство, і, друге, чи дійсно є вина держави в цих діях", - пояснив адвокат.

О.Заруцький наголосив, що у цій справі є порушення в обох аспектах: і в процедурному, і в матеріальному.
"На моє глибоке переконання, ми можемо отримати дійсно рішення у цій справі раніше за рішення на національному рівні", - резюмував адвокат.

Як відомо, 20-річний студент І.Індило помер у Шевченківському райуправлінні міліції Києва у травні 2010 року. Причиною смерті стала черепно-мозкова травма та крововиливу в мозок. При цьому в міліції стверджували, що насильство по відношенню до затриманого не застосовувалося, а травма була отримана ним внаслідок падіння на підлогу в нетверезому стані.

Однак дільничному С.Приходьку, який доставив студента до райвідділу, а також інспектору чергової частини С.Коваленку були висунуті звинувачення у перевищенні повноважень і службовій недбалості.

У грудні 2011 року С.Коваленка амністували, а С.Приходька у січні 2012 р. засудили до п'яти років позбавлення волі з відстрочкою відбування покарання на два роки.

Як відомо, у 2013 році апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу прокуратури Києва та повернув кримінальну справу за фактом загибелі Ігоря Індила на новий судовий розгляд. Але у серпні 2014 року Деснянський районний суд Києва частково задовольнив клопотання адвоката О.Заруцького і повернув справу на дорозслідування в прокуратуру Києва для встановлення провини лікаря й медсестри бригади "швидкої допомоги", які відмовилися госпіталізувати І.Індила.

При цьому О.Заруцький у своєму клопотанні просив суд доручити прокуратурі розслідувати можливу наявність у діях підсудних міліціонерів Коваленка й Приходька злочинів, передбачених ст. 371 (свідомо незаконне затримання) ККУ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...