Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 19:12
Ексклюзив: Здоров'я
51612

Невиліковно хворі діти в Україні не можуть отримати знеболення, окрім, як шляхом ін’єкції, - С. Березенко

Невиліковно хворі діти в Україні не можуть отримати знеболення, окрім, як шляхом ін’єкції, - С. Березенко

КИЇВ. 29 квітня. УНН. За даними Міністерства охорони здоров’я України, 17 тис. дітей сьогодні потребують паліативної допомоги, водночас, за даними ЮНІСЕФ – їх кількість значно більша і становить від 39 до 70 тис. дітей. При цьому, в Україні такі діти змушені отримувати знеболення лише шляхом ін’єкцій, адже дитячі форми анальгетиків зі вмістом наркотичних речовин, так як сиропи чи пластирі, у нас вістуні. 

Про це під час круглого столу з питань забезпечення хворих паліативної допомого повідомив народний депутат, член Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Сергій Березенко.

Так , за словами політика, сьогодні діти, які страждають від невиліковних хвороб і терплять болі, не можуть отримати знеболення, окрім як шляхом ін’єкції, що також спричиняє біль.

"Ще за Радянських часів склалася тенденція не розуміти і не помічати цієї проблеми . Але тим самим, на нашу думку, держава порушує право допомоги таким діткам. 

Зараз для того аби отримати знеболююче, діти змушені приймати ін’єкції. Однак, це додатковий біль, а все тому, що у нас досі немає чітко визначеного на державному рівні, пропрацьованої і відповідно поставленої на поток закупівлі дитячої форми анальгетиків", - сказав він.

С. Березенко вважає, що відділення паліативної допомоги дітям мають бути створені по всій країні.

"Сім’я хворої дитини має розраховувати на допомогу держави, щоб не трапилось. У найважчі моменти таким дітям, їх батькам, рідним не вистачає всебічної підтримки. Тому, нам дуже важливо долучити до цього процесу і психологів, які б надавали допомогу таким діткам дома і у паліативних центрах, які вже, слава Богу, потрошку в Україні відриваються", - сказав він. 

Нардеп додав, що існує необхідність законодавчого врегулювання сфери паліативної допомоги. 

"У законодавство необхідно внести термін паліативна допомога дітям, які невиліковно хворі. Для ефективнішого опрацювання та прийняття законодавчих змін, я пропонував би розглянути можливість створити відповідну робочу групу.

В першу чергу, держава повинна закуповувати дитячу форму анальгетиків – пластирі і солодкі сиропи за державні кошти. Відкривати паліативні відділення допомоги дітям у кожному регіоні України. Але для того аби цей механізм запрацював на державному рівні – необхідно провести підготовчу роботу. Що саме мається на увазі:

Перше – це провести аналітичне дослідження для визначення кількості паліативних пацієнтів дитячого віку, які потребують застосування лікарських препаратів із вмістом наркотичних засобів.

Друге – затвердити економічно обґрунтовану методику розрахунку потреби у лікарських препаратах із вмістом наркотичних засобів та потреби відповідно адміністративно-територіальної одиниці об’єднаних громад у забезпеченні паліативних хворих комплексними послугами.

Третє – створити міжвідомчу робочу групу із залученням відповідних міністерств та відомств, до участі якої будуть залучені представники громадських організацій, благодійних фондів, волонтерів, правозахисників для розробки наказу про реалізацію надання паліативної допомоги дітям", - заявив С. Березенко.

Він також запропонував, при розробці національного плану щодо діючої реалізації конвенції ООН по правам дитини на наступне десятиліття – тобто з 2017 по 2027 рік внести розвиток паліативної допомоги дітям в Україні як один із головних пріоритетних напрямків.

"Це дозволить покращити якість життя важкохворих дітей, їх родин, а також важкохворих дітей без батьківського піклування", - вважає нардеп.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, за словами керівника благодійного фонду допомоги онко­­хворим дітям “Краб”, голова комісії Громадської ради при МОЗ України з питань благодійності в сфері охорони здоров’я Лариса Лавренюк, в Україні дві третини усіх тяжкохворих дітей помирають у віці до 18 років.

Також нагадаємо, що у Луцьку налічується близько 350 невиліковно хворих дітей

А у Чернігівській області за рік від тяжких захворювань помирає до 30 дітей

Як розповів УНН, священик, керівник відділу соціальних питань Патріаршої Курії УГКЦ Андрій Нагірняк, шукати знеболення для смертельно хворого пацієнта часом доводиться всіма правдами і неправдами. Зокрема, за його словами, знайти лікаря, який погодиться виписати рецепт на знеболення паліативного хворого, вкрай важко.

На думку народного депутата К. Ярінича, аптеки відмовляються брати в реалізацію ліки для паліативних хворих через тиск правоохоронців. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...