Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 24 квітня 2018 00:32
Ексклюзив: Здоров'я
37164

Україна немає належного скринінгу ракових захворювань, залишається лише профілактика - лікар

Україна немає належного скринінгу ракових захворювань, залишається лише профілактика - лікар

Сергій Коровін

КИЇВ. 25 травня. УНН. Рання діагностика онкологічної хвороби є основною запорукою успішного її подолання. В Україні сьогодні ситуація із скринінгом ракових захворювань не найкраща, бо це дуже коштовні заходи, тому ми в змозі поки що тільки займатися профілактикою за допомогою інформування населення про рак, у тому числі. Про це у коментарі УНН зазначив заступник директора Національного Інституту раку Сергій Коровін.

"Справа в тому що є скринінгові кампанії, які є соціальною проблемою, а не медичною, бо це питання вирішує держава, а не лікар. І це тривала розмова і ціла полеміка. А скринінгові програми вони дуже дорогі.

Так, безумовно, вони себе окупають, бо є таке поняття так фінансова токсичність і нові таргентні хіміопрепарати, які дійсно ефективні і рятують життя хворого. Вони дуже дорогі, і вони в кілька разів дорожчі, ніж скринінг, але справа в тому, що і скринінг - це не копійчана справа. І от припустимо в Німеччині скринінг раку шкіри - 4 млрд євро, щоб запустити його.

Тому ми в змозі поки тільки лише займатися профілактикою - за допомогою ваших колег, якоїсь літератури, висвітлювати ці проблеми і говорити про те, що не забувайте звертатися до лікарів",- сказав він.

За словами лікаря, жінки в питаннях здоров’я та ранньої діагности онкохвороб дещо уважніші до себе, аніж чоловіки, хоча це не правило, а скоріше, психологічна особливість.

"Так, дійсно жінки більш уважні до себе, але якщо ми говоримо про нашу країну, то навряд ми знайдемо серйозні відмінність між жінками і чоловіками. У жінок є запущені форми раку шийки матки, у жінок маса випадків запущених форм раку молочної залози.

Жінки можуть бути більш уважні до себе, чоловіки більш легковажні. Це скажімо так статева особливість, склад розуму й інша логіка", - сказав він, і додав, що "вчасна діагностика – це запорука здоров’я".

"Це золоті слова", - наголосив онкохірург.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, завтра в Києві розпочнеться ХІІІ З'їзд онкологів і радіологів України

В рамках заходу, із доповіддю, зокрема, щодо скринінг раку простати виступить відомий ізраїльський лікар Еял Фенінг.

За даними ВООЗ, рак простати (передміхурової залози) є найпоширенішим злоякісним захворюванням серед чоловіків середнього та похилого віку.

Ця хвороба зустрічається у 7% чоловіків у віці після 40 років і займає третє місце, поступаючись лише раку легенів і шлунку.

У розвинених країнах серед причин смерті від онко­хвороб у чоловіків рак передміхурової залози становить приблизно 15%.

За даними Національного інституту раку, кількість випадків захворювання на рак простати у чоловіків з кожним роком в Україні зростає.

За останні 10 років (2003-2013 рр.) рівень захворюваності на рак простати серед чоловіків зріс на 56,4%.
Показник смертності від цієї патології за 10 років в Україні підвищився на 28,9% і склав 17,4 на 100 тис. населення.

Характер розвитку онкоепідеміологічного процесу в Україні свідчить про те, що в найближчі 10 років рівень захворюваності на рак передміхурової залози зросте в 2 рази, а смертності - в 1,6 рази.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...