Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 18 березня 2018 10:17
Ексклюзив: Економіка
39144

У Трипільській ТЕС повідомили про залишки вугілля на станції

У Трипільській ТЕС повідомили про залишки вугілля на станції

КИЇВ. 4 липня. УНН. На Трипільській теплоелектростанції залишків вугілля вистачить на 20 днів. Про це УНН повідомив директор Трипільської ТЕС Петро Кравець.

За його словами, наразі дефіцит вугілля на ТЕС становить половину необхідного обсягу.

“У нас на Трипільській ТЕС останнім часом вугілля на складі зменшується. У нас на сьогодні 111 тис. тонн, а мало б бути на цей період хоча б 250 тис. тонн”, - повідомив він.

За його прогнозами, при роботі двох блоків ТЕС такого залишку вистачить на 20 днів.

“Це теж не є нормально і ми сьогодні працюємо одним блоком таким чином, щоб спрацювання зменшити”, - повідомив П.Кравець.

Він наголосив, що в цей час ТЕС мають накопичувати запаси для опалювального сезону. Однак сьогодні електростанції вимушено продовжують спрацьовувати вугілля, оскільки накопичувати немає чого.

На переконання П.Кравця, необхідно на державному рівні піднімати питання відновлення закупівлі імпортного вугілля.

“Донбас, навіть якщо там сьогодні наступить мир і спокій, не вирішить на 100% питання забезпечення в потрібній кількості вугілля електричних станцій. Тому що всі проблеми, вони намітилися не вчора, не позавчора, вони певний період уже існують. Шахти своє виробили, подальше видобування вугілля – все на глибшій і глибшій стадії, собівартість його все вища і вища, а останніх два роки лави ж нові не заряджаються, шахт багато є пошкоджених, затоплених. Персонал кваліфікований теж – хтось поїхав, хтось лишився без роботи, хтось, можливо, на цій території, хтось - на тій. Очікувати, що навіть із відновленням спокою ми отримаємо в достатній кількості вугілля, я думаю що це не правильно. Тому необхідно сьогодні всерйоз вирішувати проблему. І при тому чим швидше, тим краще, адже часу у нас не так багато, щоб дійсно не переходити на таке дороге паливо як газ і мазут”, - пояснив директор Трипільської ТЕС.

При цьому, за його словами, включення газо-мазутних блоків призведе до ще більшого здорожчення електроенергії.

“Є така можливість переходу, так, але вона економічно мало доцільна. Тому що вартість електроенергії, виробленої на дорогому паливі – газу і мазуті, буде значно дорожчою, десь у 2,5-3 рази дорожча. Це якщо наша станція перейде на таку роботу, вона буде або збиткова, або якщо будуть платити по заявленому тарифу, то це відчують покупці електроенергії. Так, це короткострокова можливість як варіант розв’язання проблеми, тільки пов’язаної із диверсифікацією поставок вугілля на той час. Тобто, в короткостроковій перспективі. А взагалі – треба купувати вугілля з-за кордону. Ми маємо досвід отримання із Південно-Африканської Республіки, ми вже отримували 3 рази, у нас було 3 етапи, всі три, вони були позитивні. Цей досвід я вважаю вже апробований, це вже є шлях і є комунікації. Якщо є можливість – розглянути питання Австралії, із Північної Америки, можливо, із В’єтнаму - там є такі марки вугілля, які нам підходять, щоб не бути зав’язаним лише на Південно-Африканській Республіці. Можливо, декілька джерел постачання з-за кордону можуть і знизити ціну на вугілля. Теж такий економічний фактор може спрацювати. А те, що його треба купувати, я думаю, що все рівно до цього прийдуть і його треба купувати. Головне, не втрачати час, це треба робити швидше”, - наголосив П.Кравець.

Нагадаємо, у зв’язку з дефіцитом вугілля на електростанціях впродовж 10 днів в Україні може настати “Blackout” (блекаут, тобто масове відключення електрики).

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...