Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 04:10
Ексклюзив: Політика
17076

Законотворці не передбачили передліцензійні перевірки утилізаторів небезпечних відходів – К.Ляпіна

Законотворці не передбачили передліцензійні перевірки утилізаторів небезпечних відходів – К.Ляпіна

Ксенія Ляпіна

На минулому тижні уряд затвердив нові ліцензійні умови для підприємств, що займаються в Україні утилізацією небезпечних відходів. Проте як і раніше, для отримання такої ліцензії підприємству не потрібно реально підтверджувати наявність необхідного обладнання та потужностей – достатньо вказати їх суто формально у документах

КИЇВ. 21 липня. УНН. Проведення будь-якої перевірки утилізатора небезпечних відходів на відповідність вимогам є на сьогоднішній день незаконною. Ситуацію врегулювати може лише парламент. Про це УНН повідомила Голова Державної Регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.

“Ліцензійні умови - це умови, яким має відповідати суб'єкт. Попередньої перевірки не передбачено законом про ліцензування....треба спеціальні зміни вносити у спеціальний закон. Не в закон про ліцензування, а в спеціальний закон, який власне регулює питання поводження, переробки і так далі ( небезпечних відходів – ред).

На даний момент цього у спеціальному законі немає, і в законі про ліцензування не передбачено.Тобто, будь-яка попередня перевірка на сьогодні була б незаконною. Це треба ініціювати перед парламентом”, - наголосила вона.

Нагадаємо, Голова Асоціації підприємств у сфері поводження із небезпечними відходами Кирило Косоуров заявив про те, що Мінекології може здійснювати перевірки підприємств перед видачею ліцензій на утилізацію небезпечних відходів, проте цього не робить.

“Вони кажуть, що це незаконно. Стаття 12 Закону України “Про ліцензування” передбачає відмову у наданні ліцензії через некоректні дані, у тому числі й технічних ресурсі”, - зазначив він. 

Раніше Голова підкомітету ВР з питань державної політики у сфері поводження з відходами Сергій Тригубенко пояснив, до чого призводить відсутність контролю за підприємствами, що займаються утилізацією небезпечних відходів

“Сьогодні, якщо виходити з того, що затвердив КМУ, то орган ліцензування, тобто Мінекології, не матиме юридичних підстав перевірити, чи дійсно підприємство, яке подається на ліцензію, має для роботи з відходами всю необхідну матеріально-технічну базу.

Ми знову топчемося на місці, бо процедура ліцензування наразі залишається суто формальною. Виходить, що достовірність даних, які про себе будуть подавати суб’єкти господарювання для отримання ліцензії, ніхто не перевірятиме. Ліцензії будуть видавати просто “наосліп”, — пояснив він.

На переконання політика, для вирішення цієї проблеми необхідно запровадити перевірку фактичної наявності матеріально-технічної бази підприємств, які мають намір отримати ліцензію на утилізацію небезпечних відходів.

“Якщо цього не зробити, ми отримаємо ситуацію, коли нові ліцензійні умови сприятимуть пануванню на ринку недобросовісних та охочих до наживи підприємців. Мінекології, як і раніше, залишиться без важелів впливу.

Користуючись безкарністю, ліцензіати, які не мають необхідної матеріально-технічної бази для поводження з небезпечними відходами, і надалі відправлятимуть надзвичайно небезпечні хімічні речовини на сміттєзвалища та у посадки, а сплачені бізнесом гроші — собі в кишеню.

Але ж треба розуміти, що потрапляння токсичних речовин не на утилізацію, а, наприклад, на звалище призведе до забруднення ґрунтів, підземних вод, рослинності, водоймищ. І, як наслідок, — до отруєння навколишнього середовища та організму людини. Особливість цієї сфери така, що наслідки можуть відчуватись не лише сучасниками, а й майбутніми поколіннями”, — наголосив він.

При цьому С.Тригубенко повідомив про існування потужного лобі на ринку, яке за будь-яку ціну намагається втримати ринок у хаосі.

“Це лобі сьогодні робить все, аби не витрачатися на утилізацію небезпечних відходів, а лише робити вигляд, що вони там щось утилізують.

Це лобі я відчув і на собі також. За весь час, поки я домагаюсь встановлення відповідного до європейського, цивілізованого підходу у цій сфері, чого тільки я не прочитав про себе у ЗМІ, які спеціалізуються на розповсюдженні начебто компроматів. Але я до цього ставлюсь спокійно, нехай пишуть собі скільки їм заманеться. У будь-якому випадку, я не маю намірів зупиняти свою роботу у цьому напрямку”, — сказав С.Тригубенко.

Нагадаємо, Україна не виконала вимоги Базельської Конвенції ( щодо контролю за перевезенням небезпечних відходів).

Аудитори Рахункової палати провели перевірку і виявили, що небезпечні відходи через кордон України перевозять без опломбування. Відтак, що завозять в Україну і як саме перевозять територією держави – невідомо

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...