Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 20 квітня 2018 20:19
Ексклюзив: Мультимедіа
50916

Наука і незалежність: Український робот

КИЇВ. 23 серпня. УНН. Чого незалежна Україна досягла у сфері інформаційних та комп’ютерних технологій та які винаходи світового зразка були розроблені в нашій державі за останніх чверть століття, в ексклюзивному інтерв’ю УНН розповів директор Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій НАН України Володимир Гриценко.

Інтелектуальні технології

"Нам вдалося розробити новий сегмент технологій, які інші спеціалісти почали розвивати дещо пізніше. Це ті технології, що наближаються до вирішення завдань мислення. Ми розробили системи для втілення цих технологій у різні сфери життя людини – соціальну, медичну та інші!, - повідомив Володимир Гриценко.

Роботобудування

Впродовж 15 років у Міжнародному науково-навчальнму центры інформаційних технологій (МННЦ) тривали розробки робота для виконання різних задач. Це один із небагатьох універсальних роботів, створених на території України.

"Наші спеціалісти розробили інтелектуальну автономну платформу, інакше кажучи – робота, який не просто рухається, адаптується у просторі, відповідає на команди, виконує різні дії, а й самостійно приймає рішення для коректного завершення поставленого завдання. З роботом можна спілкуватися з будь-якої точки земної кулі. Це дає можливість застосовувати роботів у різних сферах – космосі, машинобудуванні, у гарячих точках, в зонах стихійного лиха, під час розмінування об’єктів, де знаходження людини небезпечне", - розповів В.Гриценко.

Цифрова медицина - фазаграфія

В Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій розроблено чимало пристроїв, які уже застосовуються у медицині. Зокрема, це фазаграф.

"За допомогою сенсорів фазаграфа можна зчитувати електрокардіограму коротким дотиком пальців. Окрім того, вона набагато точніша, як класична кардіограма і містить додаткові діагностичні ознаки, ті, які лікарі недооцінюють або просто не можуть розгледіти. Ми маємо мобільну версію пристрою, за допомогою якої людина за лічені секунди може перевірити роботу свого серця у стані спокою та навантажень. Наразі фазаграфи використовуються у більш як 100 медичних закладах та санаторіїв у всій Україні", - зазначив розробник фазаграфа, доктор технічних наук Леонід Файзельберг.

Крім того, фазаграфія поряд із відбитком пальця та сітківкою ока може використовуватися як біометричний спосіб ідентифікації особистості, оскільки у кожної людини має унікальний малюнок, зчитаний приладом фазаграфом.

Технологія тривимірного розпізнавання зображень

"Ми намагаємося навчити комп’ютер бачити. В базі даних знаходяться тривимірні еталонні зображення людей. Коли людина підходить до камери, і якщо ця особа є в базі, їй буде надано доступ до того чи іншого об’єкта. Це може служити системою пропуску в організаціях, де доступ суворо обмежений. За рівнем розпізнавання наша система знаходиться серед кращих", - розповів кандидат технічних наук, розробник системи розпізнавання зображень В’ячеслав Мацелло.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Свіжі новини розділу
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...