Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 21 квітня 2018 10:56
Ексклюзив: Політика
27192

Україна поверне Донбас завдяки реформам, обороноздатності, європейським цінностям – І.Заєць

Україна поверне Донбас завдяки реформам, обороноздатності, європейським цінностям – І.Заєць

Україна вірно обрала вектор розвитку - тепер необхідно йти цим шляхом

КИЇВ. 24 серпня. УНН. Україна поверне окуповану частину Донбасу завдяки глибоким реформам, посиленню обороноздатності, впровадженню європейських цінностей. Таку думку висловив у коментарі УНН колишній народний депутат України багатьох скликань Іван Заєць з нагоди 25-ї річниці Незалежності України.

"Ми рухаємося в правильному напрямку. Наш напрямок – це європейські цінності, повернення додому в Європу. Наш напрямок – це демократія. Наш напрямок – це ринкова економіка. Наш напрямок – це держава національного типу, де традиція і звичай української нації кладеться в основу суспільного устрою. Тому вектор вибраний правильно. От чи йдемо ми послідовно у цьому напрямку? Це велике питання. Наша влада хитається. Суспільство не хитається. Тому немає жодних підстав сьогодні змінювати вектор нашого розвитку. Є підстави змінювати владу, підстави проводити глибокі реформи. А напрямок він визначений був ще на початку нашої державності - це європейська демократична впливова держава", - наголосив він.

На уточнення кореспондента про те, як сьогодні розбудовувати державу, зважаючи на ситуацію на Донбасі, і чи вдасться нам вигнати ворога, який окупував частину України, І.Заєць відповів: "Безумовно, що зможемо. Тому що на Донбасі я не пам’ятаю за свою політичну діяльність, щоб там були сили, які, наприклад, ставили питання про якусь державу і так далі. Цього просто не було. Ідея федералізації України, створення якихось автономних територій, вона принесена Росією на танках, вона прийшла з "Градами". Там немає такого великого закорінення такої ідею федералізації".

На думку І.Зайця, якщо Україна буде посилювати себе у безпековому порядку, послідовно йти у напрямку європейських цінностей, тобто, реалізувати політику на членство України в НАТО і Європейському Союзі, проводити глибокі реформи, працювати з тими людьми, які там є, карати сепаратистів, то ці території будуть повернуті. "Треба боротися за ці території різними методами. А їх є дуже багато, починаючи від військового і закінчуючи дипломатичними", - сказав він.

"Я не можу вважати це боротьбою, коли, наприклад, навіть прифронтові території не покриті українськими теле- чи радіоканалами. Я вже не кажу про території окуповані. Я думаю, що ті території треба закидати українськими газетами, книжками. Треба пояснити тим людям, які реформи ми хочемо провести, що ми хочемо зробити в цьому регіоні, щоб ситуація стабілізувалася, щоб розвивалася економіка. І тоді воно налагодиться. Тоді будуть створені умови", - наголосив наголосив народний депутат багатьох скликань.

І.Заєць вважає, що з Росією є кілька фронтів, адже на Донбасі не внутрішній конфлікт, це війна Росії проти України.

"Тому є фронт справжній, військовий фронт. Але є фронт всередині самої України, так звана п’ята колона. Це московська агентура. Тому так само треба звужувати простір для їхньої деструктивної діяльності. І є фронт на Заході. Без підтримки Заходу нам буде дуже тяжко у війні з Росією. І ми маємо сьогодні підтримку Заходу. Нам треба набагато більше працювати у країнах західної демократії, пояснювати природу цього конфлікту. Пояснювати те, що російська влада приступила до реалізації політики глобального реваншизму. А для того, щоб здійснити політику глобального реваншизму вони потребують інкорпорацію назад України з її ресурсами. Тому від цієї війни залежить і мир і стабільність в цілій Європі і може на всьому євроатлантичому регіоні", - наголосив він. Тому, за його словами, Україна має пояснювати природу російського реваншизму, природу російської державності.

"Вони цього не знають. Вони носилися, наприклад, з Горбачовим як дурень з писаною торбою, під час так званого періоду гласності, перебудови. Але як тільки російська влада незаконно анексувала Крим, цей демократ Горбачов виступив з заявою, що правильно зробили, що забрали в України Крим. Це говорить про те, що Європа не знає природи російської держави. Це ординська природа. Російська влада замість того, щоб запропонувати своєму народові політику випереджувального росту, щоб піднятися до рівня життя західних демократій, вони діють як варвари. Хочуть знищити ті міжнародні західні інституції, які гарантували мир в Європі, на євроатлантичному просторі, які гарантували високий рівень життя", - сказав він. Тому Україні потрібно вигравати і західний фронт, на думку І.Зайця, для подолання російського агресора. "Яку державу зробити, це вже залежить від нас. Скільки у нас в душі свободи, скільки в душі волі, бажання працювати, от такою буде і наша держава", - резюмував І.Заєць.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...