Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 23 червня 2018 07:56
Ексклюзив: Кримінал та НП
29955

ГПУ розслідує кримінальне провадження стосовно судді ВГСУ А.Ємельянова за фактом відмивання коштів

З 2015 року Генеральна прокуратура України не може повернути кошти у сумі близько 300 млн грн, які ймовірно були виведені суддею ВГСУ А.Ємельяновим та його оточенням на банківські рахунки у Ліхтенштейн.

КИЇВ. 14 вересня. УНН. Генеральною прокуратурою України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного збагачення судді Вищого господарського суду України та легалізації (відмивання) ним коштів, одержанних злочинним шляхом. Про це УНН повідомили у ГПУ.

“Кримінальне провадження розпочато у зв’язку з надходженням від компетентних органів Князівства Ліхтенштейн інформації про блокування (замороження) відкритого у банківській установі рахунку панамської компанії, бенефіціаром/довіреною особою/підписантом рахунків якої нібито є дружина судді Вищого господарського суду України, який за часів президентства В.Януковича обіймав посаду одного із заступників Голови Вищого господарського суду України.

У ході досудового розслідування отримано дані про можливу особисту причетність судді Вищого господарського суду України до коштів, які знаходяться на зазначеному рахунку панамської компанії в банківській установі Князівства Ліхтенштейн, а також до діяльності інших компаній, зареєстрованих у тому числі у цій країні”, - зазначили в ГПУ.

Разом з тим, заблокувати ці кошти не вдалося через те, що Апеляційний суд міста Києва двічі скасував арешт зазначеного банківського рахунку.

“З метою підтвердження інформації про кошти, якими розпоряджається дружина судді на банківському рахунку панамської компанії, а також отримання документів, що мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, Генеральною прокуратурою України 11.09.2015 до компетентних органів Князівства Ліхтенштейн направлено запит про надання правової допомоги.

До вказаного запиту долучено рішення слідчого судді про дозвіл на отримання документів щодо відкриття та використання вказаного рахунку в банківській установі Князівства Ліхтенштейн, а також рішення слідчого судді від 21.08.2015 про накладення на нього арешту.

У зв’язку зі змінами у законодавстві України Апеляційним судом міста Києва 14.01.2016 вказану вище ухвалу слідчого судді про арешт рахунку було скасовано.

Однак за клопотанням Генеральної прокуратури України слідчим суддею 18.01.2016 постановлено нову ухвалу про арешт коштів на зазначеному рахунку.

Незважаючи на те, що в ході розслідування були усунуті всі причини, які послужили до скасування Апеляційним судом міста Києва попередньої ухвали слідчого судді про арешт рахунку, ухвалою Апеляційного суду міста Києва від 09.02.2016 знову скасовано рішення слідчого судді про арешт рахунку від 18.01.2016.

Надалі у зв’язку з невідповідністю висновків Апеляційного суду міста Києва фактичним обставинам кримінального провадження та встановленням додаткових доказів Генеральна прокуратура України неодноразово зверталась до слідчого судді з клопотанням про арешт зазначених вище коштів, однак в їх задоволенні було відмовлено.

01.08.2016 року Апеляційним судом м.Києва вчергове відмовлено Генеральній прокуартурі України в арешті коштів на зазначеному банківському рахунку”, - повідомили у ГПУ.

Наразі слідчі Генеральної прокуратури України очікують на правову допомогу від Ліхтенштейну для прийняття остаточного рішення у кримінальному провадженні стосовно судді Вищого господарського суду А.Ємельянова.

Нагадаємо, Держфінмоніторинг разом з фінансовою розвідкою Ліхтенштейну встановили, що у липні-вересні 2014 року панамська компанія “Restwood Products Corporation” переказала зі свого рахунку у латвійському банку на рахунок у банку в Ліхтенштейні 5,80 млн євро і 7 млн дол., які вірогідно належать судді Вищого господарського суду А.Ємельянову.

Разом з тим, зняти арешт з вказаних коштів нещодавно допоміг банкір С.Дядечко.

Він заявив у суді, що панамська компанія Restwood Products Corporation, рахунком якої в банку Liechten Steinische Landes-Bank AG ( Ліхтенштейн), за даними Генпрокуратури, розпоряджалася екс-дружина судді Ємельянова Світлана, належить йому.

При цьому, у поданому Генпрокуратурою клопотанні до суду наголошено: “Є достатньо підстав вважати, що на початку квітня 2015 Дядечко С.В. за попередньою змовою з Ємельяновим А.С., для приховування та маскування незаконного походження коштів, попередньо отриманих Ємельяновим А.С. злочинним шляхом, надав дружині Ємельянова А.С. Ємельянової С. право на розпорядження рахунком зазначеної компанії № LI3108800546868502001в банківській установі Князівства Ліхтенштейн — Liechten Steinische Landes-Bank AG, залишок коштів на якому становить 13,13 млн швейцарських франків (близько 300 млн грн)”.

Як раніше повідомляли ЗМІ, суддю Вищого Господарського суду України А.Ємельянова називають співавтором судової системи епохи В.Януковича. Широкого розголосу набув інцидент з опублікуванням його декларації 2014 рік, згідно з якою в його власності знаходилися 13 квартир і два будинки загальною площею понад 2 тис. кв. м, а також два земельні паї по гектару кожен (при річній зарплаті в 261 тис.грн). Згодом декларація була змінена, тепер Артур Ємельянов володіє лише однією квартирою. ЗМІ пов’язують цю обставину з розлученням судді (як підозрюють журналісти, фіктивним) і можливою передачею більшої частини майна колишній дружині.

Попри інцидент з майном судді, ДФС видала А.Ємельянову позитивний висновок майнової перевірки, чим врятувала його від люстрації. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...