Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 23 травня 2018 02:38
Ексклюзив: Суспільство
32085

В Омбудсмена розповіли про передачу ув’язнених з Криму на материкову Україну

В Омбудсмена розповіли про передачу ув’язнених з Криму на материкову Україну

На зустрічі у Мінську навесні уповноважені Росії та України з прав людини домовилися про передачу 17 українців на територію материкової України, які були ув’язнені українськими судами до анексії Криму

КИЇВ. 15 вересня. УНН. Наразі в офісі уповноваженої Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської з обережним оптимізмом констатують послідовні дії, які робить російська сторона щодо переведення українських ув’язнених на територію материкової України з окупованого Криму, проте поки не прогнозують, коли саме будуть досягнуті усі необхідні кроки для передачі українців. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив представник офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига.

"Два омбудсмени домовились весною. Чому омбудсмени? Тому що через органи влади це неможливо вирішити, бо органи влади можуть це зробити напряму тільки через конвенції. А використання конвенцій означає визнання Україною Криму як частини Російської Федерації. Відтак, була зустріч омбудсменів для того, щоб без політики і без геополітичних питань розглянути долі осіб, громадян України, по яких були винесені вироки українськими судами, які вступили в законну силу, і які на момент окупації перебували на території Криму", - розповів М.Чаплига.

За його словами, була знайдена формула про переміщення ув’язнених з пенітенціарного закладу Сімферополя в інше місто на території материкової частини України, без вказання назв держави.

"Для цього Україна мала б зробити кілька кроків, тобто ми мали б надати підтвердження, що пенітенціарна служба України готова прийняти тих осіб і підтвердити в міграційних службах їх українське громадянство. Ці дві речі ми зробили і передали російській стороні. Російська сторона підтвердила отримання цих повідомлень. І зараз російський омбудсмен звернулася до своїх компетентних органів, це і пенітенціарна служба, прокуратура, міграційна служба, щоб вони вжили заходів щодо реалізації цих домовленостей", - сказав М.Чаплига.

Він додав, що нещодавно омбудсмен Росії з прав людини Тетяна Москалькова підтвердила, що вона передала ті документи від української сторони. Прориву поки що в цих питаннях немає, але є послідовні кроки для досягнення передачі українців.

"Для нас це дуже позитивний знак, це означає, що слова підкріплюються конкретними справами. Ми розуміємо, що ці питання не по телефону вирішуються і вона повинна звертатися письмово, обґрунтовувати, отримувати відповіді від органів влади, координувати це все. Ми розуміємо, що це питання не одного дня, але знаємо, що вона діє в цьому напрямку, що вона отримує якісь відповіді, знаємо, що вона координує діяльність і знаємо, що вона готова виконувати взяті на себе зобов’язання", - повідомив він.

М.Чаплига зазначив, що українська сторона аналізує всі події, які робляться омбудсменом і вони тримають зв'язок з Т.Москальковою.

"Наскільки ми розуміємо, відбувається позитивна комунікація. Вона не є швидка - день в день, грубо кажучі. Але ефективність її дій нам здається дуже високою. Більше того, настільки ми знаємо, є підтримка її ініціатив, які були досягнуті у Мінську на зустрічі двох омбудсменів, на вищому рівні в Російській Федерації. Це приносить віру в те, що все-таки ми прийдемо до логічного завершення процесу і перший крок буде зроблено. Якщо він буде успішним, то можна буде говорити про більш системні речі, тобто закріплення цієї процедури вже на наступних якихось кроках. Дуже сподіваємося, що це буде швидко, от як швидко воно буде, ми не знаємо. А коментувати швидкість дій там ми не хочемо, щоб не зашкодити їй у комунікації з органами влади в РФ", - додав він.

При цьому в Україні досі немає точної інформації про точну кількість ув’язнених українськими судами в Криму.

"Інформація, яка в нас є, - це звернення від адвокатів та від родичів тих осіб. У нас цей список був понад 50 осіб, понад 50 звернень. В неї (омбудсмена РФ Т.Москалькової - ред.) трошки менше, близько 40 звернень. Коли ми звіряли два списки в Мінську, перекриття в нас вийшло на 18 особах. Ми домовилися, що першим кроком і стануть ці 18 осіб, але потім в одного виявилось російське громадянство і мова наразі йде про 17 осіб", - підсумував він.

Як повідомляв УНН, 22 червня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини повідомила, що вдалося домовитися про переміщення з Автономної Республіки Крим на територію, підконтрольну уряду України, 18 засуджених осіб.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...