Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 22 червня 2018 10:56
Ексклюзив: Політика
35490

Мінекології видає ліцензії утилізаторам небезпечних відходів наосліп - еколог

Мінекології видає ліцензії утилізаторам небезпечних відходів наосліп - еколог

КИЇВ. 20 вересня. УНН. Ліцензійні умови, які уряд затвердив для утилізаторів небезпечних відходів, не передбачають перевірку матеріально-технічної бази цих підприємств. У результаті, Мінекології видає ліцензії на поводження з небезпечними відходами наосліп, не володіючи інформацією про реальний стан та наявність необхідного обладнання для здійснення такої діяльності. Про це в коментарі УНН повідомила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

“Нинішні ліцензійні умови, які затверджені постановою Кабміну, не дають гарантії безпечного поводження із небезпечними відходами. Немає доліцензійної перевірки підприємств, які подаються на ліцензію. При цьому більшість із них не мають обладнання та безпечних для довкілля технологій.

І тому Мінекології та природних ресурсів як видавало ліцензії наосліп, навмання, так і зараз продовжує видавати ліцензії. Ми маємо ситуацію, коли ліцензію отримує підприємство, яке не володіє ніякими матеріальними підставами для цього”, - зазначила вона.

На переконання Т.Тимочко, відсутність доліцензійних перевірок підприємств провокує корупцію у сфері.

“Головне жало корупції, воно так і залишилось. Міністерство не перевіряє, кому воно видає ліцензії і у нас в країні є 5 – максимум 10 підприємств, які реально мають територію, обладнання, людей, які працюють, фахівців, технології, експертизу пройшли. До них також можна претензії пред'явити, але є підприємства, їх не багато, які дійсно в законний спосіб займаються цією діяльністю.

Всі інші не мають ні заводу, ні обладнання, ні людей, які працюють. Це просто паперові метелики, які беруть ліцензію, потім виграють тендер, демпінгують на ньому. А потім збирають ті лампи денного освітлення і скидають їх он на Колекторній, в Чигирині в Рівненській області і всюди. І Міністерство видає ліцензії, не перевіряючи їх ні до того, ні після того.

Ситуація із небезпечними відходами лишається критичною і предмет для корупції цієї галузі не ліквідований із прийняттям ліцензійних умов”, - підкреслила uолова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Як раніше повідомляв УНН, за минулий рік в Україні було утворено понад 312 млн тонн небезпечних відходів.

Екологи вже давно б’ють на сполох. В Україні фактично відсутній державний контроль за утилізацією (ліквідацією) небезпечних та особливо небезпечних речовин. У результаті майже щодня еко-волонтери та місцеві жителі виявляють “небезпечні знахідки” посеред житлових кварталів.

Передбачалося, що ситуацію змінить прийняття нових нормативних актів та законопроектів, які встановлять жорсткий контроль за сферою. Однак, законопроекти були проігноровані більшістю депутатів, а відтак провалені у парламенті. Більше того, проти розгляду законопроектів у сфері відходів нещодавно виступив міністр екології О.Семерак.

У той же час, Кабмін затвердив ліцензійні умови для підприємств, які займаються або ж планують займатися утилізацією небезпечних відходів. Однак, для отримання ліцензії на такий вид діяльності підприємству-претенденту досить документально повідомити Мінекології про те, що для цього у них є все необхідне обладнання і потужності. І вже через 5 днів Мінекології видасть такому підприємству ліцензію.

При цьому ні Мінекології, ні будь-який інший орган влади не перевірятиме достовірність зазначених даних. Основний критерій — щоб зазначена підприємством інформація збігалася з вимогами затверджених ліцензійних умов.

Така процедура має суто формальний характер і сприяє подальшому хаосу у сфері.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...