Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 28 травня 2018 13:17
Ексклюзив: Суспільство
13890

Звалища небезпечних відходів провокують народження дітей з вадами - науковці

Звалища небезпечних відходів провокують народження дітей з вадами - науковці

Науковці визначають стан здоров’я жителів населених пунктів, прилеглих до низки звалищ

КИЇВ. 24 жовтня. УНН. Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва Національної академії медичних наук України проводить дослідження щодо взаємозв’язку між розміщенням та накопиченням на певній території небезпечних відходів та ростом захворюваності, смертності населення, що проживає на території їх розміщення, повідомляє УНН.

Зокрема, науковці визначають стан здоров’я жителів населених пунктів, прилеглих до золовідвалу Трипільської ТЕС та полігону твердих побутових відходів у Крюківщині Київської області. Наразі триває процес узагальнення отриманих результатів.

Разом з тим, в Інституті громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва зауважили, що подібні дослідження вже здійснювалися у США та Росії.

“За даними Йєльського університету і департаменту здоров’я штату Нью-Йорк, у вагітних жінок, які живуть поблизу місць захоронення токсичних відходів, зростає ризик народити дитину з серйозними природженими дефектами.

Серед 590 недіючих звалищ 90 були оцінені як місця “високого ризику” через високий виток хімічних речовин. Жінки, які проживали біля звалищ, народжували дітей з серйозними вродженими дефектами вже на 63% частіше, ніж зазвичай.

Проживання біля звалищ підвищує вірогідність розвитку порушень нервової системи на 29%, кістково-м’язової системи - на 16%, шкіри - на 32%. Наявність на звалищах пестицидів корелює з вродженими дефектами м’язової системи, металів і розчинників – вродженими аномаліями нервової системи, пластмас – з хромосомними порушеннями.

Дослідження здоров’я більш ніж 1000 новонароджених Великої Британії показало, що якщо їх матері жили в радіусі 3 км від звалищ з токсичними речовинами, то у їх дітей на 33% була підвищена вірогідність серцевої недостатності та інших вад розвитку”, - зазначили в Інституті.

Тим часом, російським науковцям вдалось встановити взаємозв’язок між накопиченням відходами та захворюваністю населення, зокрема, з онкологічними хворобами.

“Виявлений високий ризик захворюваності дорослого та дитячого населення на селітебній території у зоні впливу полігону ТПВ в Смоленську.

Встановлена статистична залежність між кількісним та якісним забрудненням довкілля від ТПВ підмосковних полігонів і захворюваністю населення онкологічними хворобами, хворобами органів дихання і кишково-шлункового тратку, серцево-судинною, кістково-м’язковою, сечостатевою та нервовою системами”, - повідомили в Інституті.

Наведені дані, за словами науковців, свідчать про те, що полігони відходів можуть впливати на стан здоров’я населення та провокувати хвороби органів дихання і кишково-шлункового тракту, онкологічні захворювання, хвороби серцево-судинної системи, кістково-м’язкової, сечостатевої та нервової систем.

Нагадаємо, за останній час стихійні звалища небезпечних відходів було виявлено у столиці, на Чернігівщині, Полтавщині та Вінниччині.

Загалом в Україні накопичено вже понад 12 млн тонн небезпечних відходів, на утилізацію яких держава не виділяє коштів вже три роки.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...