Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 22 березня 2018 06:48
Ексклюзив: Економіка
16452

Без реформування “Нафтогазу” в Україні ніколи не буде європейського газового та нафтового ринку

Без реформування “Нафтогазу” в Україні ніколи не буде європейського газового та нафтового ринку

КИЇВ. 14 листопада. УНН. Рішення уряду про ПАТ “Магістральні газопроводи України” відповідає вимогам Третього енергопакету та зобов’язанням, які взяла на себе Україна в рамках виконання цього документу. Про це у коментарі УНН заявив перший заступник голови парламентського комітету з паливо-енергетичного комплексу Олександр Домбровський.

“Ми повинні чітко усвідомлювати, що з 2010 року Україна стала членом Єворопейського енергетичного співтовариства, одночасно учасником якого є Європейський Союз, де чітко прописані моделі роботи енергетичних ринків в країнах ЄС, так званий Третій енергетичний пакет. І ми на себе тим самим взяли зобов’язання відповідати вимогам цього пакету. Однією із ключових вимог Третього енергетичного пакету ЄС є так званий андбандлінг — розділення транспорту і розділення продажу енергетичних ресурсів. І те, що в Україні такий державний монстр? як Нафтогаз, вертикально-інтегрована структура, якщо її не міняти, то ніколи у нас прозорого, цивілізованого європейського ринку ні з газу, ні з нафти не буде. Тому, з моєї точки зору, рішення про розділення "Нафтогазу" та утворення нового ПАТ є абсолютно правильним, яке відповідає європейським нормам і нашим зобов’язанням”, — наголосив він.

Також, на думку О.Домбровського, створення чіткого, прозорого, європейського ринку нафти та газу в Україні можливе лише за умови реформування НАК "Нафтогаз".

"На першому етапі "Нафтогаз" залишається компанією, яка торгує, дуже важливою для країни і яка контролює "Укргазвидобування". Тому що нам потрібно збільшувати власний видобуток природного газу. А "Укртрансгаз" має створювати відповідні ринкові умови і правила гри для всіх учасників газового ринку — і тих, які імпортують природний газ з країн ЄС в Україні, чи тих, які торгують природним газом всередині нашої країни. Тому це абсолютно правильне рішення, але це тільки перший крок із тих, які нам буде потрібно зробити по реформуванню "Нафтогазу"", — повідомив він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...