Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 16 грудня 2017 07:52
Ексклюзив: Політика

А.Окара: Путін, щоб знизити ціну на газ, вказуватиме Януковичу, кого треба ввести у керівництво Україною

А.Окара: Путін, щоб знизити ціну на газ, вказуватиме Януковичу, кого треба ввести у керівництво Україною

КИЇВ. 11 липня. УНН. Російський політолог Андрій Окара зазначив, що найбільша інтрига і найбільша непередбачуваність під час зустрічі Президента України Віктора Януковича з його російським колегою Володимиром Путіним пов'язана з персоною на ім'я Віктор Медведчук. За словами експерта, серед аргументів, якими можуть торгуватися на тему ціни на "блакитне" паливо, один з них - це все-таки кадрові зміни в керівництві України і лобіюванні фігури В.Медведчука, який може бути гарантом В.Путіна у інтеграції України в Євразійський союз. Про це політолог сказав вексклюзивному коментарі УНН.

"Це перший візит Путіна в Україну за час йогог третього президентського терміну. Путін нещодавно говорив, що від того, що Україна не хоче інтегруватися в Євразійський союз, і від цього страждає перш за все сама Україна. Тому, я думаю, що це буде одна з тем розмов. При тому, з темою "Україна - газ" в одному пакеті", – зазначив співрозмовник агентства.

Друга тема розмови, за словами А.Окари, - це проблема В.Януковича і його політичного режиму з точки зору легітимності майбутніх виборів до Верховної Ради України. "Можливо тут буде розглядатися тема, пов'язана з Юлією Тимошенко", – сказав він.

Як зазначив політолог, в цьому питанні можуть бути домовленості про особистий порятунок Ю.Тимошенко, тобто про можливість їй безперешкодного виїзду за кордон під приводом лікування. "А більш серйозна можливість, яка мені здається нереальною, це те, щоб Тимошенко брала участь у парламентських виборах", – сказав він.

В принципі, за словами експерта, зацікавленість у В.Путіна в цьому питанні є, але вона не дуже серйозна. Президент РФ неодноразово висловлювався, про те, що не вважає нормальним вирок по першій справі, в якій він сам є певним фігурантом. По-друге, політика російської зацікавленості в тому, щоб в Україні не було політичного монополіста, а щоб можна було грати на протиставленні влади і опозиції. Тому що коли влада має абсолютну силу і стає монополістом, складніше з нею домовлятися.

Також, як запевнив А.Окара, передбачалося, що однією з тем розмови між президентами може стати аргумент, лот, виставлений на торги Януковичем, - "мовний" закон. "Якби Литвин його підписав, то Янукович міг би, принаймні, торгуватися з Путіним на тему його підписання, а Путін дуже добре ставиться до цього закону, про що він сам висловлювався", – зауважив він.

За словами політолога, "ціна" "мовного" закону залежить від таланту сторін, що торгуються, від дипломатичних і політичних талантів відстоювати свої інтереси. Не виключено, що ціною могли б бути гарантії особисто В.Януковичу і його оточенню того, що він може розраховувати на підтримку Кремля, і розраховувати на те, що Кремль не буде лобіювати проти нього. "Але ситуація склалася так, як склалося: Литвин його не підписав і мабуть не підпише. Оскільки це рівноцінно політичному самогубству в тій ситуації, яка склалася для нього. Тому такого аргументу і такого лота на торги виставлено не буде, і говорити поки немає про що", – відзначив він.

"Я думаю, що найбільша інтрига і найбільша непередбачуваність (під час зустрічі двох президентів – Ред.) пов'язана з персоною на ім'я Віктор Медведчук. Є думка, висловлюваної різними експертами, про те, що В.Путін плекає намір лобіювати Медведчука як кандидата в Прем'єр-міністри України", – наголосив А.Окара.

У той же час, як підкреслив політолог, серед умов, якими можуть торгуватися на тему "газового" питання, одне з них - це все-таки кадрові зміни в керівництві України і лобіюванні фігури Медведчука, який може бути гарантом інтеграції в Євразійський союз. "Я думаю, що ці два чинники, Євразійський союз і фігура Медведчука, як гаранта цього процесу, - це ті чинники, які можуть розглядатися в якості аргументів при торгівлі про ціну на газ", – резюмував експерт.

Нагадаємо, Президент РФ Володимир Путін прилетить до Ялти 12 липня, щоб зустрітися з керівниками різних міністерств України, в рамках засідання російсько-української міждержавної комісії.

Очікується, що під час зустрічі особливу увагу буде приділено газовій сфері, а так само реалізації спільних програм в галузі авіаційної промисловості.

Крім того, в ході переговорів між міністерствами і відомствами Росії та України будуть розглянуті “стан та перспективи двостороннього співробітництва” в областях енергетики, транспорту, космосу, торгово-економічне, військово-технічне співробітництво, гуманітарні зв'язки”.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на наш Telegram-канал аудіоновин та слухайте новини УНН щогодини
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...