Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
пʼятниця, 28 липня 2017 р.16:58
Новини: Політика

Комітет з питань свободи слова засвідчив факти цензури

Комітет з питань свободи слова та інформації заслухав інформацію про факти перешкоджання професійній діяльності журналістів та цензуру на загальноукраїнських телеканалах. Про це ІМК повідомили в інформаційному управлінні апарату Верховної Ради.

За підсумками обговорення Комітет ухвалив заяву, в якій, зокрема, висловив стурбованість "оприлюднененою інформацією про тиск на журналістів" і зазначив, що вбачає у цих фактах ознаки порушення українського законодавства. На думку Комітету, ці факти потребують ретельної перевірки на предмет дотримання законодавства і у разі їх підтвердження - притягнення винних до відповідальності. Народні депутати зазначили також, що Комітет вбачає у цих та інших фактах ознаки згортання свободи слова в українському медіа-просторі і наполягає на неприпустимості запровадження цензури, тиску на українських журналістів у будь-яких проявах.

За підсумками засідання Комітет вирішив звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, керівництва телеканалів, журналістів України, Генеральної прокуратури, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, фракцій Верховної Ради України з пропозиціями та вимогами щодо поліпшення ситуації зі свободою слова в країні.

Комітет також рекомендував Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення здійснювати постійний моніторинг телерадіоорганізацій на предмет дотримання професійних прав журналістів. Народні депутати наголосили також на необхідності розробити пропозиції щодо внесення змін до Закону "Про інформацію" та інших чинних законодавчих актів, які конкретизують поняття "цензура" та "перешкоджання професійній діяльності журналіста".

Джерело: УНН
Відео
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...