Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
неділя, 23 липня 2017 р.02:57
Новини: Політика

Н.Карпачова поскаржилась Президенту на обмеження своїх прав

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова звернулася до Президента Віктора Януковича з поданням щодо законодавчих ініціатив із запобігання корпоративності вітчизняної судової системи, яка перебуває в стадії реформування. Про це ІМК повідомили у прес-службі омбудсмана.

Відповідно до чинного законодавства про судоустрій України, йдеться у поданні, Уповноважений з прав людини з 2004 року є членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а представники Омбудсмана - членами кваліфікаційних комісій суддів загальних, військових і спеціалізованих судів, беручи активну участь у формуванні кадрового корпусу служителів Феміди, проведенні їх кваліфікаційних атестацій, вирішенні інших завдань. У такий спосіб реалізуються функції парламентського контролю за дотриманням прав громадян на справедливий та неупереджений суд.

На жаль, парламентський Комітет з питань правосуддя підготував до другого читання законопроект "Про судоустрій і статус суддів", у якому в завуальованій формі пропонується ліквідувати представництво Уповноваженого з прав людини у кваліфікаційних комісіях. Якщо таку законодавчу ініціативу буде реалізовано, то, на думку Н.Карпачової, про парламентський контроль за дотриманням прав людини у цій надзвичайно важливій сфері годі й говорити.

Джерело: УНН
Відео
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Популярні новини