Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 20 квітня 2018 02:52
Новини: Економіка
11616

Колишній перший віце-прем'єр здивований, що влада задоволена 1% зростанням ВВП

КИЇВ. 16 вересня. УНН. Колишній перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов здивований, що зростання ВВП на 1% розцінюється владою як перемога, передає УНН з посиланням на Facebook політика.

"Втративши наявні можливості росту і відновлення вже в 2015 році, влада перемикає нашу увагу на рік 2016-й. Обіцяють, що в наступному році економіка точно почне рости, скромні плюс 2% ВВП зараз анонсуються як майбутня перемога. Міністр економіки поспішив пообіцяти, що одновідсоткове зростання економіки почнеться вже у четвертому кварталі цього року. Посоромився, правда, уточнити, що це зростання буде результатом найнижчої бази порівняння (мінус 14,8% в 4-му кварталі минулого року) і, значить, зафіксується лише на папері, суб'єкти економіки його не відчують", - зазначив С.Арбузов.

На його думку, для реального, а не фіктивно-паперового, відновлення економіки уряду і парламенту треба добре попрацювати вже зараз.

"Правдиво оцінити ризики, знайти працюючі компенсатори, зверстати бюджет, який сприяє розвитку. На жаль, поки немає відчуття, що хтось у верхах цим серйозно займається, більшість зайнята пошуком фактиків для самопохвали", - сказав політик.

Він також звернув увагу уряду на те, що фінансова стабільність країни залежить не тільки від міжнародної економіки, але і від внутрішніх економічних процесів.

"Перед позачерговим засіданням Ради з фінансової стабільності урядові топи висловили свою думку про головні ризики України. Їм здається, що загрози росту гніздяться переважно в площині міжнародної економіки. Безперечно, її уповільнення впливає на вітчизняні економічні процеси. Однак не можна недооцінювати внутрішні гальма майбутнього розвитку, в економічній сфері зараз їх формує, головним чином, бюджетна політика. Інвестиційний провал, надлишковий фіскальний тиск, звуження споживчого попиту - ось неповні її характеристики і наслідки. І саме в ці дні, коли фінальне доопрацювання проходить бюджет, є шанс закласти здорову основу виходу з кризи. Ставку треба робити на відновлення інвестиційного процесу. Фінансова крапельниця міжнародних фінансових організацій далеко не бездонна.Час запускати внутрішнє інвестування. Іноземний капітал не прийде в країну, в якій не працює внутрішній. Економіці потрібні нові драйвери зростання, без інвестиційних вливань ми їх не отримаємо", - пояснив С.Арбузов.

Політик нагадав, що Україна має свій власний досвід виходу з важкої кризи 90-х років.

"Вихід із нього зайняв майже 10 років. Тільки в 1994 році падіння ВВП становило 22,9%, промислового виробництва - 27,8%. Були повністю розбалансовані грошова і фінансова системи. Згадайте, що в 1993 році інфляція склала 10255% (тобто ціни зросли більш ніж у сто разів). І цей досвід, і практика доводять, що відновити позитивну економічну динаміку дозволяє випереджаюче збільшення інвестицій. Починаючи з 1998 року Україна почала нарощувати капіталовкладення. І це стало основою зростання нульових років, коли в 2000-2004 роках була сформована інвестиційна модель розвитку економіки: ВВП за п'ять років зріс у 2,1 рази, а інвестиції в основний капітал - в 3,2 рази. У 2003 році інвестиції зросли на 31,3%, в 2004-му - на 28,0%. Це - офіційна статистика. А що тепер? Не варто дивуватися глибокому дворічному падінню ВВП, коли капітальні інвестиції за 2014 рік знизилися на 24%, а за перше півріччя - ще на 9,2%. Приплив прямих іноземних інвестицій впав до 15-річного мінімуму. Я вже писав про цю проблему. Додам, що нарощуванням тільки військових витрат проблему не вирішити, тим більше, що якщо ці витрати підуть на утримання солдатів та на будівництво стіни від сусідів, це не інвестиції", - підкреслив С.Арбузов.

За словами політика, уряд не зможе стабілізувати ситуацію без зміни стратегії.

"Глибина нинішньої кризи на совісті цього уряду, який пізно розпочав реструктуризацію держборгу, допустив піврічний хаос на валютному ринку, втратив російський ринок збуту, заморозив зростання зарплат і соціальних виплат, звузив споживчий попит, зупинив інвестиційні процеси та ін. Пора змінювати стратегію, відмовлятися від звички робити все занадто пізно, і починати працювати по-справжньому проактивно", - резюмував С.Арбузов.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...