Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 червня 2018 06:12
Новини: Політика
26025

ДП "Укрбурштин" відновив свою електронну петицію на сайті Президента

КИЇВ. 23 вересня. УНН. Зважаючи на зникнення електронної петиції ДП "Укрбурштин" з сайту інтернет-представництва Президента, підприємство знов розпочало збір підписів громадян, повторно зареєструвавши свою петицію. Про це УНН повідомили на підприємстві.

Зокрема, дочірнє підприємство “Укрбурштин” розмістило електронну петицію до Президента Петра Порошенко на сайті офіційного інтернет-представництва Глави держави із проханням та закликом втрутитися у ситуацію, яка склалася навколо єдиного державного бурштинового підприємства, яким є ДП “Укрбурштин”.

Так, ДП “Укрбурштин” у своїй петиції просить провести об’єктивну перевірку діяльності підприємства, гарантувати повернення і цілісність вилученого майна, розблокувати роботу дочірнього підприємства, а також посилити кримінальну відповідальність для правоохоронців, які сприяють створенню "тіньових" схем.
"ДП "Укрбурштин" просить:

1. Провести об’єктивну та прозору перевірку діяльності ДП "Укрбурштин".
2. Забезпечити прозоре та об’єктивне розслідування кримінального провадження, що було розпочате правоохоронними органами України по відношенню до керівництва підприємства за звинуваченнями у начебто незаконному видобутку бурштину та його реалізації.
3. Гарантувати цілісність усього вилученого на державному підприємстві бурштину, який було вивезено правоохоронними ораними до Києва без законних на те підстав, а також без додержання усіх вимог чинного процесуального законодавства.
4. Гарантувати повернення державі в особі ДП "Укрбурштин" незаконно вилученого каміння, обсягом 2,6 тонн.
5. Розблокувати роботу ДП "Укрбурштин", що заблокована шляхом ведення безпідставної судової тяганини з підприємством з боку ДАК "Українські поліметали" та окремих міністерств, а також шляхом накладення необґрунтованих арештів на державне майно.
6. Спільно з Адміністрацією Президента та компетентними державними органами розробити дорожню карту з реалізації програми Президента щодо легалізації та відновлення екологічної безпеки видобутку бурштину в Україні.
7. Створити державну монополію на видобуток бурштину та зобов’язати органи внутрішніх справ протидіяти нелегальному видобутку бурштину та його контрабанді.
8. Посилити кримінальну відповідальність для працівників правоохоронних та контролюючих органів, як сприяють створенню та функціонуванню тіньових схем видобутку та реалізації бурштину”, — йдеться в електронній петиції до Президента.

ДП "Укрбурштин" закликав Президента підтримати петицію і невідкладно відреагувати на факти незаконного блокування роботи "Укрбурштину", "оскільки, на сьогоднішній день це єдине працююче державне підприємство ДАК "Українські поліметали", підпорядковане Міністерству економіки України, що легально працює у сфері бурштинової промисловості в інтересах країни, а не окремих бізнесменів чи політичних груп впливу".

Крім того, у петиції зазначено, що у разі знищення ДП “Укрбурштин”, Російська Федерація стане монополістом видобутку бурштину у світі, а Україна втратить постійне і значне джерело доходів до національного бюджету.

ДП “Укрбурштин” також висловило "подяку усім громадянам нашої країни, які підтримали електронну петицію підприємства та яким небайдужа доля України та доля бурштинової галузі".

Нагадаємо, 15 вересня поточного року з сайту інтернет-представництва Президента зникла електронна петиція ДП “Укрбурштин”, розміщена 2 вересня.

Також нагадаємо, що раніше українські ЗМІ повідомили про те, що робота державних бурштинових підприємств заблокована.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...