Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 березня 2017 21:19
youtube
Новини: Економіка

Українські банки протягом 25 років були слабо захищені від шахраїв - експерт

КИЇВ. 30 вересня. УНН.  Через популістську політику у нас банки протягом 25 років були слабо захищені від численних шахраїв, які брали кредити, та не повертали їх. Про це заявив в ефірі радіостанції "Голос Столиці" ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко, передає УНН.

Верховна Рада може прийняти закон, який передбачає посилення захисту банків від недобросовісних позичальників. У документі йдеться про зменшення ризиків на всіх стадіях кредитування - це видача позики, його обслуговування і повернення. У пояснювальній записці говориться, що без ефективних механізмів повернення грошей у банківську систему, неможливе відновлення і зростання обсягів кредитування реального сектора економіки, а відповідно - здешевлення кредитних ресурсів.

"У цьому законопроекті мова, швидше за все, йде про відновлення довіри банків до позичальника, адже цей закон посилює права кредиторів. В принципі, це правильно. Через популістську політику у нас банки протягом 25 років були слабо захищені від численних шахраїв, які брали кредити, та не повертали їх, заробляючи великі статки. Тут треба сказати, що число кредитів, наданих під час кризи спорідненим особам - власникам банків або друзям власників банку - також зашкалює. Але все ж слід розуміти, що цей закон спрямований на посилення прав кредиторів", - розповів О.Савченко.

Нагадаємо, що на офіційному порталі Верховної Ради України опублікували проект постанови № 2286а/П, в якому пропонується створити прийняти за основу законопроект про "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення довіри між позичальниками та кредиторами".

Законопроект 2286а, як йдеться в пояснювальній записці до нього, подавався для вирішення питання зменшення ризиків банківських установ на всіх стадіях кредитування (видача, обслуговування, повернення), оскільки без забезпечення ефективних механізмів повернення коштів у банківську систему України, неможливе відновлення та забезпечення зростання обсягів кредитування реального сектору економіки та здешевлення кредитних ресурсів.

Законопроектом також пропонується надати банкам доступ до державних реєстрів, щоб вони знали, кому дають кредити і від кого приймають депозити.

Понад 30% українців не тримають заощадження в банку, 49% зберігають там незначну частину своїх грошей.

Джерело: УНН
Loading...
Loading...
SELECTORNEWS - покупка, обмен и продажа трафика
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...