Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 23 березня 2018 00:09
11640

С.Арбузов заявив, що більшість безробітних - це переважно молоді чоловіки

КИЇВ. 1 жовтня. УНН. Колишній перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов занепокоєний, що більше половини українських безробітних - це чоловіки, причому переважно молоді, повідомляє УНН з посиланням на "АіФ".

За його словами, враховуючи розповсюдження зброї в країні, цей факт суттєво посилює ризики для стабільності в державі.
Крім того, тривожним сигналом він назвав скорочення числа зайнятих працездатного віку в економіці на 1,8 млн осіб або на 11% у річному вимірі.

"Це, по суті, говорить про подію серйозного зрушення на українському ринку праці. Пояснюю його кількома причинами: масштабний міграційний відтік населення; неекономічна діяльність частини населення, пов'язана з подіями в зоні АТО; висока смертність у працездатному віці. Причому події на Донбасі впливають як на роботодавців, так і на найманих працівників", - пояснив політик.

На його думку, не вирішивши проблеми на ринку праці та не переглянувши програми зайнятості, Україна не вийде з економічної кризи.

"Боюся, що уряд до цих пір перебуває в ілюзії, що гострота безробіття в Україні куди менше ніж у Греції чи Іспанії. Тому й не зайнято вирішенням цієї найважливішої проблеми. Змінивши назву структури, яка формально займається працевлаштуванням людей, які потрапили у важке становище, нічого не змінити. Хоч Служба зайнятості, хоч Національне агентство зайнятості (нехай навіть сучасне, що пропонує якісні та зручні сервіси пошуку роботи), не можуть створювати нові робочі місця, стимулювати попит на працівників в економіці. Це завдання може вирішитися лише комплексно, за участю всіх гілок влади ", - зазначив С.Арбузов.

Крім того, він підкреслив, що така ситуація на ринку праці позначається на відрахуваннях до Пенсійного фонду.

"Якщо вже уряд про людей не турбується, то воно повинно замислитися бодай над тим, що вільна, недозанятість, не зі своєї вини виявилися зайвими, робоча сила означає, наприклад, обмілілий приплив відрахувань до Пенсійного фонду. Так, кількість застрахованих осіб, за яких сплачується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (за інформацією Пенсійного фонду України), в липні 2015 року, порівняно з аналогічним місяцем 2014 року, зменшилася на 1,2 млн осіб і склала 10,2 млн осіб. Істотне скорочення платників спостерігається в усіх регіонах ", - пояснив С.Арбузов.

Політик переконаний, що лише втручання держави може допомогти змінити ситуацію.

"Впевненість у тому, що можна знищити диспропорції в економіці за допомогою тільки заходів фінансової стабілізації на макрорівні, - це утопія! Необхідно ширше застосовувати стандартні заходи щодо сприяння працевлаштуванню: квотування робочих місць; субсидії і податкові пільги роботодавцям, які надають робочі та учнівські місця для інвалідів, молоді та працівників, які підлягають звільненню; організація громадських робіт, тимчасової (сезонної) зайнятості. Потрібно щось робити, а не шукати потім виправдання", - резюмував С.Арбузов.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...