Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 21 квітня 2018 00:04
Новини: Політика
14748

В.Янукович та інші екс-посадовці зможуть повернути свої компанії через урядове Агентство - О.Тищенко

КИЇВ. 2 жовтня. УНН. Екс-очільник управління МВС України щодо забезпечення повернення активів, одержаних злочинним шляхом Олена Тищенко розкритикувала урядовий законопроект №3040 щодо створення Агентства з пошуку та розпорядження активами, повідомляє УНН з посиланням на її Facebook.

Так, О. Тищенко повідомила, що світова практика засвідчила неефективність створення таких Агентств.

В результаті ознайомлення з текстом законопроекта 3040 вбачається наступне: Агентство з пошуку та розпорядження активами планується створити як окремий орган в підпорядкуванні Міністерства юстиції України. Оскільки Міністерство та створювані ним органи не мають слідчих функцій така ідея заздалегідь приречена. В світі вже є прклад утворення такого органу як самостійного (в Англії). Агентство закрилося через три роки після створення, адже на нього було витрачено 46,5 мільйонів фунтів, а повернено ним лише 4, 6 мільйона”, - зазначила О.Тищенко.

Проте заздалегідь очевидна неефективність Агентства у пошуку активів, за її словами, не є головним в цьому законопроекті.

“Головним є те, що авторами законопроекту плануєтсья віддати Агентству в розпорядження все арештоване в Україні майно з правом залишення прибутку від його реалізації та використання у фонді Агентства, без перерахування до Державного бюджету України. Зокрема передбачаєтсья, такі повноваження Агенства: Управлінням рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами, шляхом реалізації відповідних активів, їх технологічної переробки або передачі їх в управління. Одержані від реалізації або технологічної переробки активів кошти зараховуються на вкладні (депозитні) рахунки Національного агентства Управління грошовими коштами у готівковій та безготівковій формах у будь-якій валюті, а також банківськими металами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, здійснюється шляхом їх розміщення на вкладних (депозитних) рахунках Національного агентства у відповідній валюті або банківському металі, відкритих у державних банках за договором банківського вкладу на вимогу. До надходжень від управління активами, здійснюваного Національним агентствомпланується віднести: 1) проценти, нараховані як плата за користування банками коштами або банківськими металами, розміщеними на вкладних (депозитних) рахунках Національного агентства; 2) доходи від використання активів, переданих в управління; 3) 25 відсотків коштів, одержаних від реалізації або технологічної переробки арештованих активів які підлягають конфіскації або спеціальній конфіскації. Національне агентство є головним розпорядником коштів, що надходять до спеціального фонду Державного бюджету України від управління активами. Таким чином мова йде про те, що майно, щодо якого судом не винесене рішення про його злочинне походження, або щодо якого не застосовано конфіскацію або спеціальну конфіскацію, буде реалізовуватися Агенством на етапі досудового слідства, а 25 відсотків його документальної вартості буде передаватися у спеціальний фонд Агенства для його власного використання, без передбаченої законом можливості подальшої компенсації у випадку закриття справи. Більш того, законопроектом передбачено, що прибуток від використання арештованого майна повністю передається у власність Агенства. Так, всі арешовані кошти Агентство буде розміщати на власних рахунках у приватних банках, а нараховані відсотки по депозитах будуть йти йому у власність”, - пояснила О.Тищенко.

Вона також порівняла Агентство з офшорами В.Януковича.

“Враховуючи, що звичайне розслідування значних справ в Україні триває багато років, можна уявити доходи від діяльності такого Агентства. Фактично, якщо взяти за приклад арештовані цінні папери вартістю 1,5 мільярда доларів США та 200 мільйонив доларів США, належні Клименку та ін. то заміть забезпеченя їх швидкої конфіскації, планується передати їх в Управління Агентству, яке отримуватиме сотні мільйонів доларів США у вигляді відсотків за розміщення цих цінностей на власних депозитних рахунка у приватних банках, які можуть за це віддавати додаткову винагороду. По суті те, що робило оточення Януковича, замість Агентства, використовуючи офшорні компанії”, - підкреслила вона.

Також законопроектом 3040, за переконанням О.Тищенко, створюються численні корупційні можливості, адже воно матиме право передавати арештовані активи в управління іншим особам.

“Таким чином ті ж самі Ставицький, Курченко та ін., зможуть одержувати свої компанії в управління через підставних осіб за домоленістю з Агентством та продовжувати злочинну діяльність і виведення коштів за кордон. Прикладів, коли майно на час кримінального проваження передається в управління його ж власникам в Україні достатньо”, - наголосила О.Тищенко.

Нагадаємо, експерти Головного науково-експертного управління ВР вважають, що реалізація положень урядового законопроекту “Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів” може призвести до створення правових механізмів “узаконеного рейдерства”, а створення такого органу взагалі не передбачено Конституцією України.

Нагадаємо, так само експерти ВР, а також низка європарламентарів і європейських експертів розкритикували законопроект №3025 про особливий режим спеціальної конфіскації майна, авторами якого були Т.Чорновол та О.Барна.

Зокрема, експерти Верховної Ради відзначили, що спецконфіскація не може бути застосована до осіб, щодо яких не винесено вирок. Першочерговий варіант законопроекту був відкликаний авторами на доопрацювання. Разом з тим, новий варіант законопроекту тепер передбачає застосування особливого режиму спецконфіскації не до конкретних колишніх високопосадовців, а до осіб, які зазначені у Законі “Про очищення влади”. При цьому, в оновленому законопроекті знову ж таки не враховано зауваження Головного науково-експертного управління щодо неприпустимості застосування спецконфіскації до осіб, які не визнані винними у суді. Натомість пропонується застосування спецконфіскації майна до осіб, незалежно від наявності підозри або вироку.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...