Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 24 травня 2018 01:49
19545

У ДАК "Українські поліметали" заявили, що відновлюють роботу "Закарпатполіметали", яке суд майже ліквідував

КИЇВ. 6 жовтня. УНН. Генеральний директор ДАК "Українські поліметали" Костянтин Лісничий заявив, що намагається відновити роботу єдиного державного підприємства з видобутку золота – "Закарпатполіметали". Про це він повідомив на прес-конференції, передає УНН.

За його словами, на сьогоднішній день питання відновлення платоспроможності "Закарпатполіметали» вирішується у суді.
“Закарпатполіметали з 2008 року знаходиться у банкрутстві. Ми зараз намагаємось повністю відновити роботу підприємства. Це досить складно. Чому? Тому, що в 2011 році ця компанія фактично була позбавлена спеціального дозволу на користування надрами. Цей дозвіл перейшов до карпатської рудної компанії, яка була наближена до керівників, які були пов’язані з попередньою владою. На даний момент ми зараз в судах фактично повертаємо майно, хвости та відвали, плюс спеціальний дозвіл для того, щоб розпочати нормальну роботу підприємства”, - заявив К.Лісничий.

Нагадаємо, разом з тим, дані Єдиного реєстру судових рішень свідчать про те, що в судах вирішується питання ліквідації, а не відновлення платоспроможності “Закарпатполіметали”. Так, 25 вересня поточного року відбулось чергове засідання щодо ліквідаційної процедури ТОВ “Закарпатполіметали”, під час якого ліквідатор доповів про хід виконання ліквідпроцедури підприємства, яке займалось розробкою золоторудного родовища у с.Мужеєвське.

“У судовому засіданні ліквідатор доповів про хід виконання ліквідпроцедури, а також подав до відома суду та приєднання до матеріалів справи протокол зборів комітету кредиторів від 25.0915. У звязку із наведеним та з метою вжиття ліквідатором всіх заходів для завершення ліквідаційної процедури банкрута, заслуховування звіту ліквідатора слід призначити на інший термін”, — йдеться в ухвалі суду.

Судове засідання відбулось за участю прокурора, ініціюючого кредитора, ДАК “Українські поліметали” та ліквідатора.
При цьому, ДАК “Українські поліметали” не висували жодних вимог, а процедуру ліквідації не оскаржували.

Нагадаємо, за словами колишнього директора ДАК “Українські поліметали” О.Гребенюка, ДАК “Українські поліметали” залишили напризволяще сферу видобутку золота в Україні.

“Єдине золоторудне родовище — Мужеєвське, яке видобувало 200 кг золота в рік, на сьогоднішній день не працює”, — повідомив О.Гребенюк. Разом з тим, ДАК" Українські поліметали“, за його словами, “заганяють у судові тяжби працюючі підприємства” такі, як ДП “Укрбурштин”.

Також нагадаємо, раніше ДП “Укрбурштин” повідомив, що ДАК “Українські поліметали” поширюють у ЗМІ брехню, заявляючи про спроможність погасити борги ДП “Укрбурштин перед кредиторами. За інформацією ДП “Укрбурштин”, ДАК “Українські поліметали” мають на своєму балансі безліч підприємств-банкрутів, які ДАК не тільки не зміг врятувати, а й фактично сприяють їх приватизації.

“ДП “Укрбурштин” також радить ДАК “Українським поліметалам” не поширювати у ЗМІ відверту брехню про те, що вони можуть відновити плтоспроможність дочірнього підприємства, адже на балансі ДАК “Українські поліметали” безліч підприємств-банкрутів, які ДАК “Українські поліметали” не тільки не змогли врятувати, а й фактично сприяють їх приватизації. Тож, ДП “Укрбурштин” категорично не планує ставати в один ряд з державними підприємствами-банкрутами, знищеними фактично зусиллями ДАК “Українські поліметали” і буде боротися за право свого існування в усіх національних та міжнародних судах.
Нагадаємо, що голослівні заяви ДАК “Українські поліметали” про те, що ДП “Укрбурштин належить до гірничих підприємств, а відтак не могли перебувати у процедурі банкрутства — спростовано Пенсійним фондом України”, — резюмували в ДП “Укрбурштин”.

Крім того, за інформацією кредиторів ДП “Укрбурштин”, керівництву ДАК “Українські поліметали” загрожує кримінальна відповідальність за невиплату заробітної плати власним співробітникам.

Разом з тим, в Державному підприємстві “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК — ред.) заявили про те, що ДАК “Українські поліметали” самі під загрозою банкрутства.

Також нагадаємо, за інформацією Міністерства економічного розвитку та торгівлі, законність призначення Костянтина Лісничого на посаду директора ДАК “Українські поліметали” та його легітимність наразі розглядається у судовому порядку

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...