Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 20:55
Новини: Політика
11928

ВР планує відкрити доступ споживачів до інформації щодо встановлення тарифів

КИЇВ. 8 жовтня. УНН. Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект закону про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення, передає кореспондент УНН.

За відповідне рішення проголосували 256 народних депутатів.

Проектом Закону передбачається визначення видів інформації, до якої забезпечується доступ споживачів товарів (робіт, послуг) у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення.

Проектом Закону визначається також спосіб доступу споживачів до цієї інформації, а саме: отримання інформації на офіційних веб-сайтах у мережі Інтернет державних органів, органів місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесено встановлення цін/тарифів у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого
постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення, на веб-сайтах суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у відповідних сферах, в засобах масової інформації, на інформаційних стендах, в платіжних документах, а також шляхом забезпечення доступу споживачів до електронних систем обліку розрахунків споживачів через офіційні веб-сайти таких суб'єктів господарювання в мережі Інтернет.

Крім того проектом Закону передбачається періодичність оновлення інформації.

Окрема увага приділяється процедурі доступу до інформації про інвестиційні програми відповідних ліцензіатів. Зокрема, передбачається обов’язкове попереднє громадське обговорення у формі відкритих слухань, що має забезпечити участь громадськості у формуванні витрат ліцензіата, та як наслідок обґрунтований вплив на майбутню ціну на товари (роботи, послуги) ліцензіата для кінцевого споживача. Крім того, проектом Закону передбачається зобов’язати ліцензіатів оприлюднювати інформацію про виконання інвестиційної програми.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...