Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 18 червня 2018 14:48
Новини: Політика
18480

ВР має намір вдосконалити механізми арешту майна, отриманого злочинним шляхом

КИЇВ. 8 жовтня. УНН. Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладання арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків його застосування та проект закону про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні, передає кореспондент УНН.

За відповідні рішення проголосували 232 та 229 народних депутатів.

Відповідно до одного з законопроектів, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно пов’язане із кримінальним правопорушенням або особою, яка підозрюється, обвинувачується у його вчиненні, чи юридичною особою, до якої може бути застосовано заходи кримінальноправового характеру.

Завданням арешту майна є попередження можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження чи настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Арешт майна допускається з метою забезпечити:
1) спеціальну конфіскацію та/або вирішення судом питання про долю речових доказів;
2) конфіскацію майна як вид покарання або захід кримінально­правового характеру щодо юридичної особи;
3) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), а також відшкодування неправомірної вигоди, яка отримана або могла бути отримана юридичною особою, відповідно до частини другої статті 96 Кримінального кодексу України.

Підставами для арешту майна у випадках, передбачених пунктом 1 частини другої цієї статті, є достатні підстави вважати, що майно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу, або воно може підлягати спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.

У свою чергу профільний комітет зазначив, що пропозиції з удосконалення норм Кримінального процесуального кодексу України, які регулюють підстави і порядок накладення арешту на майно, є слушними але потребують досконалого опрацювання, редагування та уточнення на основі висловлених при обговорені пропозицій та зауважень.

Таким чином, комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду на пленарному засіданні у першому читанні законопроект відхилити.

У свою чергу другим законопроектом пропонується удосконалити існуючий у Кримінальному кодексі України інститут спеціальної конфіскації, усунувши суперечності в ККУ щодо застосування спеціальної конфіскації активів, які є
предметом злочинної діяльності або набуті внаслідок такої діяльності, що дозволить імплементувати директиву ЄС від 3 квітня 2014 року 2014/42/EU про арешт та конфіскацію предметів злочинної діяльності та доходів від неї в ЄС, а також реалізувати рекомендацію 4 Міжнародних стандартів з протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму і розповсюдженню зброї
масового знищення, затверджених Групою з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Зазначимо, що у висновку профільного комітету також відзначається, що законопроект потребує вдосконалення та рекомендується парламенту його відхилити.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...