Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 20 березня 2018 23:55
41412

Переселенці мають право на 20% "гірську" надбавку до пенсії

КИЇВ. 12 жовтня. УНН. У рамках ініціативи "Швидка юридична допомога", яка реалізується МГО "Луганське земляцтво" за фінансової підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та уряду Японії, юристи організації пояснили особливості чинного законодавства про права переселенців на 20% "гірську" надбавку до пенсії. Про це УНН повідомили у прес-службі Земляцтва.

"Так, згідно зі ст. 5 Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" статус особи, що проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського надається тільки громадянам, які постійно проживають, працюють або навчаються на денних відділеннях навчальних закладів у цьому населеному пункті, про що громадянам виконавчим органам відповідної місцевої ради видається посвідчення встановленого зразка.

Згідно ч. 4 ст. 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" визначено, що місце проживання - це адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад 6 місяців на рік.
Таким чином, особа, яка фактично постійно проживають на території населеного пункту, якому надано статус гірського, має право на статус гірського жителя, про що їй видається посвідчення встановленого зразка. На цій підставі особа також має право на 20% підвищення пенсії.

Одержати відповідні посвідчення переселенці, які проживають на території гірського регіону більше 6 місяців, можуть за місцем нового проживання. Далі таке посвідчення надається до відділення пенсійного фонду.

Органи, що призначають пенсію, припиняють нарахування 20% підвищення до пенсії у разі, якщо громадянина позбавлений статусу гірського жителя з причини переїзду в інший регіон", - пояснили юристи організації.

З переліком населених пунктів України, які мають статус гірських, можна ознайомитися за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/647-95-%D0%BF

Як повідомляв УНН, за словами директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Елли Лібанової, в Україні ніхто не знає точної кількості переселенців.

Також нагадаємо, що ВР України так і не дозволила переселенцям голосувати за кандидатів до місцевих органів влади за місцем їх теперішнього фактичного проживання.

В МГО "Луганське земляцтво" таку ситуацію назвали "великою політичною помилкою народних депутатів, за яку доведеться платити".

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...