Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
вівторок, 24 жовтня 2017 р.09:59
Новини: Суспільство

До Інституту національної пам’яті надійшло близько 300 звернень щодо декомунізації від місцевих органів влади

КИЇВ. 20 жовтня. УНН. Місцеві органи влади прислали до Українського інституту національної пам'яті 300 звернень звернення з проханням роз'яснити як перейменовувати населені пункти, вулиці, площі і сквери. Про це сказав під час прес-конференції керівник відділу аналізу регіональних особливостей Українського інституту національної пам’яті Богдан Короленко, передає кореспондент УНН.

"На сьогодні до УІНП надійшло приблизно 300 звернень від органів місцевої влади", - повідомив Б.Короленко.

Зазначається, що інститут опрацьовує ці звернення. В них представники місцевих органів влади питають як варто перейменовувати населені пункти і вулиці у їх населених пунктах. Б.Короленка зазначив, що позиція Інституту полягає у тому, що вони мають бути перейменовані, відповідно до декомунізаційних законів і правил української граматики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інститут національної пам’яті створив список 520 імен, які підлягають декомунізації

Він зазначив, що різні місцеві органи влади мають різне сприйняття декомунізації і сприйняття потреби перейменування населених пунктів, вулиць, скверів і площ.

До декомунізаційних законів входять закони "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років", "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років" і "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті".

Джерело: УНН
Відео
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...