Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 19 червня 2018 05:56
Новини: Політика
16365

Робоча група ВР завершила роботу над законопроектом щодо податкової лібералізації

КИЇВ. 22 жовтня. УНН. Робоча група комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики завершила роботу над законопроектом щодо податкової лібералізації, передає УНН з посиланням на інформаційне управління парламенту.

Зазначається, що законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації" було підготовлено протягом останнього місяця великою групою народних депутатів, які представляють всі фракції Верховної Ради України (понад 110 депутатів), разом з провідними експертами.

Вказано, що члени робочої групи обґрунтували свою ініціативу щодо розробки законопроекту відсутністю анонсованої Мінфіном навесні цього року податкової реформи та стрімким погіршенням стану вітчизняної економіки, збільшенням її тіньової складової.

"Так, за останні 25 років з початку 2015 року промисловість впала вже на 18%, товарний експорт з України скоротився на 37,8%, а рівень тіньової економіки збільшився до 47% від обсягу офіційного ВВП, що становить близько 40 млрд дол. США на рік", - йдеться у повідомленні.

До того ж, як зазначається, при недостатності власних обігових коштів, високій вартості кредитних ресурсів, обмежених джерелах залучення інвестицій - подальша фіскалізація в Україні неможлива.

"З метою виправлення такої ситуації та в якості першого кроку на шляху проведення реальної податкової реформи підготовлено ліберальну податкову реформу, основними положеннями якої є: кардинальна реорганізація структури та функцій ДФС; розширення електронних сервісів в адмініструванні податків; зниження навантаження на фонд оплати праці; перехід до оподаткування розподіленого прибутку; удосконалення загальної системи оподаткування доходів фізичних осіб; виправлення недоліків СЕА ПДВ", - сказано у повідомленні.

Відзначається, що з приводу впровадження податкової реформи головою комітету з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною 20 жовтня 2015 року проведено зустріч з постійним представником МВФ в Україні Жеромом Ваше, на якій "він висловив застереження щодо необхідності проведення виваженої бюджетної політики, що має забезпечити збалансованість доходів та видатків бюджету для продовження МВФ фінансової підтримки України".

"Голова комітету ВР висловила готовність до конструктивної співпраці з Мінфіном, МВФ для пошуку компромісного рішення, яке дозволить виконати зобов'язання України перед МВФ та одночасно надати економіці України поштовх для оновлення та зростання", - йдеться у повідомленні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...