Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 20 квітня 2018 06:33
Новини: Політика
14280

Висновок Венеціанської комісії є значним внеском у подальший розвиток судової реформи - АП

КИЇВ. 23 жовтня. УНН.  Коментуючи остаточний висновок Венеціанської комісії щодо змін до Конституції України в частині правосуддя, заступник глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов зазначив, що фінальний висновок є значним внеском в подальший розвиток судової реформи. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу Президента.

О.Філатов також висловив сподівання, що найближчим часом доопрацьований проект змін до Конституції буде схвалений на пленарному засіданні Конституційної комісії та внесений Президентом на розгляд Верховної ради.

В Адміністрації Президента також перелічили найбільш важливі пункти змін, які затвердила комісія. Зокрема, комісія схвалила скасування випробувального терміну для суддів, скасування "порушення присяги" як підстави для звільнення суддів, запровадження конкурсних процедур при призначенні суддів на посади, формування Вищої ради правосуддя таким чином, аби більшість складали судді, обрані суддями, проведення реформи прокуратури та забезпечення гарантій її незалежності (насамперед, через позбавлення Верховної ради повноважень щодо висловлення недовіри Генеральному прокурору), а також позбавлення прокуратури повноважень щодо здійснення загального нагляду, запровадження інституту конституційної скарги тощо.

"Венеціанська комісія вітає, що, дотримуючись її рекомендацій, розробники законопроекту вилучили повноваження Верховної ради щодо призначення, а Президента - щодо звільнення суддів та передали їх Вищий раді правосуддя. Водночас, Венеціанська комісія рекомендує чітко вказати, що Вища рада правосуддя має повноваження також щодо переведення суддів та їх просування по службі, хоча Президент може у перехідний період мати роль в цьому процесі з міркувань національної безпеки", - зазначив О.Філатов.

Крім того, в АП привітали правки Венеціанської комісії про те, що "тільки грубі дисциплінарні проступки можуть потягнути за собою звільнення суддів Конституційного суду".

"Венеціанська комісія наголосила, що звільнення всіх суддів, крім виключних випадків, таких як зміна конституційного ладу, не відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права. У той же час, це не виключає оновлення суддівського корпусу через механізми реорганізації окремих судів, а також оцінювання всіх суддів на їх відповідність критеріям професіоналізму, етичності та доброчесності, що співпадає з позицією Конституційної Комісії", - додав О.Філатов.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...