Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 18 червня 2018 09:18
Новини: Політика
12525

Українська влада замість реформ впроваджує правовий нігілізм – В.Медведчук

КИЇВ. 29 жовтня. УНН. Прийнятті, а також запланованні, українською владою реформи у сфері правосуддя замість змін на краще впроваджують правовий нігілізм серед громадян України. Про це у своєму блозі написав лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук, передає УНН.

Політик зазначив, що більшість законів приймалися виходячи з "революційної доцільності", а не з позиції суспільно-корисної мети.

"Однак цей антиконституційний "люстраційний" закон, який, по суті, став "інструментом помсти політичним опонентам", діє в Україні і донині. Ще один правовий акт - закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" - позбавив доступу до правосуддя мільйони українських громадян. Заплатити судовий збір, щоб відстояти свої права в суді, стало розкішшю, яку може собі дозволити далеко не кожен", - зазначив В.Медведчук.

Лідер "Українського вибору" нагадав, що влада підготувала одразу три варіанти судової реформи. Перший - президентський варіант - розроблений Конституційною комісією, його позитивно оцінила Венеціанська комісія. Зокрема, позитивні відгуки отримали такі пропозиції, як позбавлення Верховної Ради права призначати суддів, скасування п'ятирічного випробувального терміну для молодих суддів і такої підстави для звільнення, як "порушення присяги судді", проведення реформи Генпрокуратури і позбавлення прокуратури функції нагляду.

"Другий проект, підготовлений членами "реанімаційних пакету реформ" і відправлений до Венеціанської комісії на експертизу разом з проектом Конституційної комісії, ВК жорстко розкритикувала: пропозиція щодо тотального чищення суддівського корпусу, на думку експертів комісії, не відповідає європейським стандартам", - зазначив політик.

Однак найбільший, на думку В.Медведчука, інтерес представляє третій - прем'єрський варіант судової реформи.

У той же день, коли Венеціанська комісія озвучила свій вердикт щодо запропонованих Києвом проектів судової реформи, прем'єр-міністр України зробив епохальне заяву. Перебуваючи з візитом у Берліні, Арсеній Петрович розповів світові, що уряд пропонує провести радикальну судову реформу. "Реформа, крім іншого, передбачає звільнення всіх 9000 суддів", - як завжди пафосно, оголосив прем'єр. Що й казати, проект дійсно радикальний, і, можна не сумніватися, у ВК його б розгромили в пух і прах. Тому міністру юстиції Павлу Петренко нічого не залишалося, як співати хвалебні оди проектом, підготовленим Конституційною комісією. "Венеціанська комісія схвалила рекомендації щодо судової реформи і, крім іншого, дала можливість українській державі" перезавантажити "судову систему через формування нових суден і набір суддів", - заявив міністр, створюючи видимість плідної співпраці двох команд - президента і прем'єра", - додав В.Медведчук.

Лідер "Українського вибору" висловив зацікавлення, з яких підстав Прем'єр вирішив реформувати судову систему?

"Мало того, що це поза компетенцією Кабміну, це ще й порушення основоположного принципу Конституції - принципу поділу влади на законодавчу, виконавчу і судову. Кабмін, що підміняє собою Конституційну комісію, - це ноу-хау демократії по-українськи. Ще одне питання, яке хотілося б задати українській "консолідованою" влади: чому єдина коаліція пропонує кілька альтернативних проектів? "Це виглядає як спроба заплутати суспільство. Чим більше буде таких проектів, тим менше шансів на те, що реформа реально буде проведена "- так розцінив ініціативу Кабміну Володимир Пилипенко.", - зазначив політик.

Перший крок до реформування судової системи, зроблений після невиправдано довгого тупцювання на місці, може в кращому випадку, на думку політики, виявитися безрезультатним, а у гіршому - привести до формування в Україні диктатури правового нігілізму.

"Українські політики, прагнучи отримати якомога більше владних повноважень, забули про одну простій істині: реформа правосуддя не повинна опинитися заручником політичних ігор і чиїхось амбіцій. Тому що від її успішної реалізації залежить розвиток не тільки судової влади, а й інших не менш важливих сфер життя держави, відновлення довіри до судів, поліпшення інвестиційного клімату в країні, її економічне зростання. Однак про інтереси Української держави "реформатори" думати не звикли. Для них головне - влада, повна і неподільна", -резюмував В.Медведчук.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...