Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 19 червня 2018 14:09
Новини: Здоров'я
14460

О.Мусій про Нацагентство із закупівлі ліків: який там буде механізм не зрозуміло

КИЇВ. 30 жовтня. УНН. Протягом півроку Кабінет міністрів гальмував прийняття документів, необхідних для того, аби запрацював закон про міжнародні закупівлі ліків, проте є надія, що результат з цього у майбутньому буде. Таку думку у коментарі УНН висловив народний депутат України Олег Мусій.

"Протягом півроку Кабінет міністрів гальмував під тим чи іншим приводом п’ять постанов кабінету міністрів, підзаконних актів, які націлені на реалізацію цього закону про міжнародні закупівлі. І вони всі були прийняті буквально місяць тому. Відповідно це розблокувало можливість закупити та підписання угод з міжнародними організаціями. Наскільки я знаю, Міністерство охорони здоров’я вже одну угоду підписало, ще із двома іншими організаціями буде підписано угоду вже днями на поставку частини медикаментів, які передбачені для закупівлі через міжнародні організації. В принципі, якщо угода буде підписана та гроші переведені, то це дасть можливість міжнародним організаціям почати поставки хоч через тиждень. Я маю надію, що результат з закупівлі медикаментів у міжнародних організацій вже нарешті буде", - сказав він.

Коментуючи питання створення Національного агентства із закупівлі лікувальних засобів, політик зазначив, що такий орган маю бути підконтрольний КМУ.

"Це має бути Національна агенція як державний орган, створений при Кабінеті міністрів, не підконтрольний нікому, окрім Кабміну", - зазначив О.Мусій.

На переконання нардепа, окремий орган для закупівлі ліків – ідея правильна, і це дозволить вивести МОЗ з "корупційного процесу держзакупівель", однак лише за умов прозорості його створення та функціонування.

"З іншого боку, не зрозуміло, який там буде прописаний механізм, і хто буде керівником того державного агентства. Щоб не сталося, що теперішній міністр зробив все, щоб покінчити з корупцією у держзакупівлях в МОЗі, а Кабмін і Арсеній Петрович забрав цю схему собі, і буде тепер Кабмін рулити тими закупівлями і залишаться ті ж старі корупційні схеми. Якщо все це буде під контролем реально у всіх фракцій народних депутатів, а з іншого боку, під контролем громадськості, та на абсолютно прозорому професійному конкурсі призначено керівника, то буде шанс, що це дійсно правильний крок, який позбавиться від корупції в закупівлі медикаментів", - пояснив О. Мусій.

Як повідомляв УНН, за словами народного депутата Т. Бахтеєвої, МОЗ доводить ситуацію із закупівлями ліків і вакцин до абсурду.

"Коли в березні Верховна Рада прийняла Закони, що дозволяють передати закупівлі ліків і вакцин авторитетним міжнародним організаціям, міністр охорони здоров’я заявив, що закупівлі будуть проведені в квітні-червні. Після цього сказав, що всі договори будуть укладені до 1 вересня, але станом на жовтень не було укладено жодного договору на постачання ліків навіть за процедурами МОЗ. А тепер, наприкінці жовтня, нам як досягнення подають інформацію не про підписання договорів щодо закупівлі та постачання ліків, а лише про договір, за яким тільки частина закупівель на суму 620 млн грн буде проводитися програмою розвитку ООН", — зазначила Т.Бахтеєва.

За її словами — це лише сьома частина від усіх коштів, виділених у бюджеті поточного року на закупівлю ліків і вакцин.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...