Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 19:12
Новини: Політика
17232

Особливий статус Донбасу необхідно надати на постійній основі - В.Медведчук

КИЇВ. 31 жовтня. УНН. Особливий статус Донбасу необхідно надати на постійній основі, а не три роки. Про це у своєму блозі написав лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук, передає УНН.

"Венеціанська комісія серйозно замислилася про відповідність української конституційної реформи мінським угодами. Так, у висновку комісії щодо внесення змін до Конституції України про територіальну структуру і місцеве самоврядування, прийнятому на засіданні ВК 23-24 жовтня, а саме в пункті 27, говориться: "Згідно із запропонованими поправками, стаття 133 не залишає простору для спеціального статусу окремих територіально -адміністративне одиниць", - зазначив В.Медведчук.

На думку лідера "Українського вибору", це унеможливлює у майбутньому прийняття законів про особливості окремих територій без зміни Конституції.

"Більш того, таким чином проект поправок не створює конституційної основи для пропозицій, націлених на врегулювання нинішнього конфлікту в Україні. Венеціанська комісія вважає, що влада повинна доповнити частину 1 даної статті з тим, щоб "окремі категорії адміністративно-територіальних одиниць або спеціальний статус для окремих адміністративних одиниць (або всередині цих одиниць) могли створюватися на підставі закону". Таке формулювання, хоч і є нейтральною, проте створює умови, щоб у майбутньому законодавчий процес відбувався відповідно до Мінській угоді", - додав він.

Згідно В.Медведчука такж ж думка повторюється і у висновках комісії.

"Там (пункт 39) прямо говориться, що "на думку Венеціанської комісії, потрібні (виділено мною. - В. М.) два істотні зміни: - Президент повинен мати право змінювати префектів за рекомендацією Кабінету Міністрів (у варіанті, прийнятому Верховною Радою, така рекомендація передбачена); - Слід додати положення про те, що окремі категорії адміністративно-територіальних одиниць або спеціальний статус для окремих адміністративних одиниць (або всередині цих одиниць) можуть створюватися на підставі закону", - зазначив В.Медведчук.

Але, на думку політика, з урахуванням того, що конституційний процес в країні вже пішов і рядок про статус окремих районів Донбасу з'явилася в перехідних положеннях поправок до Конституції (а цієї норми не було у варіанті, направленому в червні "венеціанцям"), ВК,  вирішила не наполягати на згаданій вимозі. Однак на тому ж засіданні прийняла ще одне правку під назвою "Про терміни дії статті 18 перехідних положень проекту змін Конституції України".

"У цьому короткому документі підкреслюється: з тексту зазначеної статті ніяк не випливає, що особливий порядок місцевого самоврядування в Донецькій і Луганській областях, встановлений на підставі закону, вводиться даною нормою на обмежений термін. Цей порядок має необмежений термін дії, принаймні, поки дана зміна чинності не буде скасована або змінена відповідно до процедури зміни Конституції. При цьому підкреслюється, що і Конституція України, і конституції інших країн містять перехідні положення з необмеженим терміном дії. Таким чином, провідні європейські правознавці чітко дали зрозуміти: особливий статус Донбасу необхідно надати на постійній основі, а не на 3 роки, як йдеться в прийнятому у вересні 2014-го, але так досі і не реалізованому законі", -резюмував В.Медведчук.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...