Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 02:32
Новини: Економіка
10092

Корупція і відсутність реформ "заганяють у тінь" українських підприємців - В.Медведчук

КИЇВ. 2 листопада. УНН. Корупція і відсутність реформ "заганяють у тінь" українських підприємців. Про це у своєму блозі написав лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук, передає УНН.

На думку лідера "Українського вибору" незначне підняття України у рейтингу Doing Business-2016 не є ознакою покращення в українській економіці. Головним фактором на думку політика є поведінка інвесторів, як вони реагують на події в країні.

"Триваючий відтік інвестицій - найпереконливіший доказ того, що бізнес-клімат в Україні погіршується з кожним днем. Індекс інвестиційної привабливості України становить 2,55 бала з 5 можливих, причому він постійно знижується: за III квартал 2015 цей показник знизився на 0,1 бала. За даними ЄБА, 89% бізнесменів незадоволені станом інвестиційного клімату в Україні. На їхню думку, "рівень боротьби з корупцією не відповідає її масштабами, а реформи, на жаль, втілюються занадто повільно і мляво", - зазначив він.

На думку В.Медведчука, експерти скептично поставилися до високих показників України в рейтингу Doing Business-2016 .

"Нинішній рейтинг виявився вельми суперечливим і змусив експертів мучитися сумнівами в його адекватності", - пише "Forbes Україна". Результати України дійсно не настільки блискучі, як здається на перший погляд. Прогноз глави держави, яке обіцяло поліпшення позицій країни в Doing Business у порівнянні з минулим роком (тоді Україна була на 96-му місці) як мінімум на 10 пунктів, так і не виправдався. Справа в тому, що автори дослідження другий рік поспіль змінюють методологію оцінки ступеня сприятливості ведення бізнесу. І якби при складанні торішнього рейтингу використовувалася та методологія, яку застосовували в цьому році, Україна посіла б не 96-е, як зазначає "Forbes Україна", а 87-е місце. Таким чином, наша країна піднялася лише на 4 позиції, а не на 13, і "не вписалася" у прогнозовані президентом 10 пунктів. Це дало експертам всі підстави говорити про те, що "вісімдесят третьому місце в рейтингу Doing Business - це поразка". Наша країна як і раніше залишається в лавах аутсайдерів і з усіх європейських держав випереджає лише Албанію, що займає 97-е місце. Результати найближчих сусідів України говорять самі за себе: Польща зайняла в рейтингу 25-е місце, Болгарія - 38-е, Білорусь - 44-е, Росія - 51-е, Молдова - 52-е.", - зазначив В.Медведчук.

На думку політика показником, який сприяв підвищенню рейтингу України, стало спрощення реєстрації бізнесу. Згідно з даними Doing Business, для реєстрації підприємства в Україні треба пройти 4 процедури і витратити на це не більше 7 днів. Однак експерти Світового банку не врахували того, що для закриття бізнесу в нашій країні потрібно докласти набагато більше зусиль і витратити куди більше часу, ніж для відкриття.

"Несподівано високої оцінки України була удостоєна по частині отримання кредитів - вона опинилася на 19-му місці, так само, як і Сінгапур, Польща, Великобританія. За цим показником ми випередили навіть Німеччину і Данію. Здавалося б, є чим пишатися. Але справа в тому, що згідно все тієї ж нової методології оцінювалася якість кредитної інформації для банків і позичальників, а не доступність фінансових коштів. А от взяти кредит в українському банку для підприємця середньої руки, не кажучи вже про представника малого бізнесу, - задача важка, практично нездійсненне. До того ж ставка кредитування для юросіб (більше 20%) і для фізосіб (понад 30%), думається, їх би в шок будь-якого європейця, що намірився вести бізнес в Україні. "Зараз в українських банків такі умови кредитування, які не дозволяють бізнесу розвиватися", - зазначив в інтерв'ю одному зі ЗМІ власник найбільшого агротрейдерам України Олексій Вадатурський", - зазначив політик.

Він зазначив, що підвищивши позиції України за багатьма показниками, експерти Свтового банку знизили її рейтинги по іншим: отримання дозволів на будівництво, ситуації із забезпеченням виконання контрактів, захисту міноритарних інвесторів, оподаткуванню. І навіть ті показники, за якими Україна поліпшила свої позиції, не завжди можуть бути предметом гордості. Наприклад, за процедурою підключення до системи електропостачання країна начебто небагато і піднялася в рейтингу, але все одно займає лише 137-е місце. Тобто для підключення до системи електропостачання в Україні необхідно пройти 5 процедур і витратити майже 9 місяців. І обходиться це підприємцю, що, будуючи бізнес в Україні, за оцінками експертів, майже в 2 рази дорожче, ніж тим, хто вирішив вести бізнес у країнах Європи та Центральної Азії. Втім, прем'єр-міністр України чесно визнає, що ці показники "потягнули вниз", погіршивши наші позиції. "Як була монополія, так і залишилася. Як були найгірші підходи до підключення, так і є. Як не було закону і нових правил, так і немає.

"Окремо варто сказати про таких важливих аспектах ведення підприємницької діяльності в Україні, як особливості взаємодії підприємців з фіскальними органами. Податковий тиск, свавілля фіскалів, проблеми в судах і прокуратурі - такі особливості ведення бізнесу по-українськи. А головне - масштаби корупції, що стоїть за всім цим. "Корупція все ще залишається великою проблемою. Попереду ще багато роботи", - зазначає директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фан, який, незважаючи на поліпшення позицій України у світовому рейтингу, вважає, що реформи просуваються недостатньо швидко. І в цьому з ним погодиться кожен підприємець, який намагався чесно і прозоро будувати бізнес в Україні. Тотальна корупція і відсутність реформ не тільки заганяють у "тінь" українських підприємців, але й змушують іноземних інвесторів бігти з України. І ніякі рейтинги та запевнення українських "реформаторів" не зможуть переконати підприємців у тому, що в Україні покращилися умови для ведення бізнесу, поки люди самі не відчують це", - резюмував політик.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...