Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 22 червня 2018 17:52
Новини: Економіка
21240

Суд переніс на 11 листопада розгляд справи щодо стягнення з "Енергоатому" 4,2 млрд грн

КИЇВ. 4 листопада. УНН. Київським апеляційним адміністративним судом оголошено перерву до 11 листопада у розгляді апеляційної скарги ДП НАЕК "Енергоатом" на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва по справі № 826/14937/15 про стягнення з підприємства на користь державного бюджету незаконно обчислених 4,2 млрд грн частини чистого прибутку державних підприємств, за позовом Центрального офісу з обслуговування великих платників ДФС, передає УНН з посиланням на прес-службу компанії.

Відповідне рішення колегія суддів прийняла 4 листопада після розгляду матеріалів апеляційної скарги.

Взявши до уваги доводи сторін, докази по справі та велике значення результатів розгляду цієї справи для стабільної роботи найбільшої енергокомпанії України та економіки країни в цілому, судова колегія зробила висновок про необхідність залучення у справі додаткових доказів та пояснень, як з боку "Енергоатом"а, так і з боку ДФС.

Під час слухання представники "Енергоатома" зазначили, що оскаржуване Компанією рішення було прийнято Окружним адмінсудом попри вимоги чинного законодавства України, а також з грубими процесуальними порушеннями. Суду було повідомлено, що виконання Компанією оскаржуваного рішення призведе або до подорожчання електроенергії, що виробляється АЕС більш ніж на 20%, що з урахуванням обсягів виробництва призведе до здороження електроенергії для усіх груп кінцевих споживачів щонайменше на 30-35%, або до значного скорочення фінансування паливної програми підприємства і як наслідок до значного зменшення обсягів виробництва електроенергії.

Нагадаємо, що постановою Кабінету міністрів України від 24 грудня 2014 № 710 (далі – Постанова № 710) були внесені зміни до Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 23.02.2011 № 138.

В результаті застосування при розрахунку частини чистого прибутку вимог вказаних змін 30-відсоткова частина чистого прибутку Компанії за підсумками 2014 р. становила 4,7 млрд грн при фактично отриманих підприємством збитках за той же період у 6,5 млрд грн. Більш того, вказана Постанова № 710 прямо суперечить вимогам чинного законодавства України, ратифікованим парламентом гарантійним угодам Уряду України за кредитними угодами ДП "НАЕК "Енергоатом" з ЄБРР та "Євратомом" на загальну суму 600 млн євро та через зворотну дію у часі ще і 58 статті Конституції України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...