Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 21:40
Новини: Здоров'я
13236

Зафіксованих лікарями фактів побічної дії кислотного концентрату не було - КМДА

КИЇВ. 5 листопада. УНН. У зв’язку з надходженням звернень пацієнтів, які отримують лікування методом гемодіалізу, щодо погіршення самопочуття під час та після процедури, Департамент охорони здоров’я ініціював проведення лабораторних досліджень витратних матеріалів для гемодіалізу, повідомляє УНН з посиланням на КМДА.

Разом з тим, в Департаменті повідомили, що перша скарга до Департаменту надійшла ще у вересні від хворих, які проходять процедури в КМКЛ № 5. Але на той момент зафіксованих лікарями фактів побічної дії в рамках алгоритму фармнагляду перевірка ДОЗ не встановила.

Директор Департаменту охорони здоров’я м. Києва Тетяна Донченко також зауважила, що вони вкрай зацікавлені у з’ясуванні питання безпеки та ефективності життєво необхідної терапії хворих і робитимуть все належне, щоб забезпечити їх якісним лікуванням.

"Впевнена, що таку нашу позицію цілком поділяють і постачальники витратних матеріалів. Вважаю, що вони не менш за нас мають бути зацікавленими у підтверджені якості відповідної продукції, тож, як представники відповідального бізнесу, ініціюватимуть аналогічні нашим звернення до Державної служби України з лікарських засобів", – наголосила вона.

Нагадаємо, у Департаменті охорони здоров’я створено комісію щодо з’ясування фактів наявності побічних реакцій у пацієнтів, які проходять лікування методом гемодіалізу. Наразі зазначена комісія письмово звернулася до Міністерства охорони здоров’я України, профільних інститутів Національної академії наук України та Національної академії медичних наук України з проханням проведення лабораторного дослідження витратних матеріалів, що застосовуються при лікуванні хворих методом гемодіалізу. Крім того, направлено лист на адресу Державної служби України з лікарських засобів, яка здійснює реалізацію державної політики у сфері державного контролю якості та безпеки лікарських засобів і медичних виробів, з проханням надати інформацію про якість та безпеку застосування кислотного концентрату, придбаного Департаментом охорони здоров’я в процесі тендерної закупівлі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...